Dnes vyšlo 1 článků

IKEA používá aplikaci pro virtuální realitu. Jak funguje?

IKEA používá aplikaci pro virtuální realitu. Jak funguje?

Stalo se vám už někdy, že jste měli problém s představivostí a nedokázali jste odhadnout, zda se vám bude hodti tento kus nábytku či nikoli? S tímto dilematem by měl být konec. Jste-li přesvědčení, že potřebujete vyměnit svoji statou sedací soupravu za novou nebo potřebujete mástnosti kompletně vybavit, pomůže vám nová palikace pro virtuální realitu, která spolupracuje s nějvětším nábytkovým prodejcem IKEA.

ikea-place5

Ikea je švédská firma, která má obchodní domy po celém světě. Nábytek z Ikea je praktický, designový a finančně  přijatelný. Aplikace vám může pomoci přímo v prostorách vašeho bytu, kam chcete nábytek pořídit. Nábytek si budete moci vybrat z nabídky Ikea.

Jak aplikace funguje?

Předtím, než se pustíte do výběru produktů, musíte zmapovat prostor, kam se bude nábytek či doplňky umísťovat. Po té se vám už objeví nabídka více než 2000 produktů, které můžete v místnosti vyzkoušet. Vyhnete se tak, zbytečnímu rozhodování při nákupu, jestli se k vám tento kus hodí nebo nehodí. Zkrátka půjdete najisto. Vybrané produkty můžete libovolně přesouvat, otáčet a měnit za jiné. Unikátní je skutečnost, že si nemusíte hrát s umístěním jen jednoho křesla, ale můžete si vybrat produktů kolik chcete a zařídit si tak celou místnost.

IKEAplacemobilehero

Ikea spolupracuje s ARKit, což je balíček pro rozšířenou realitu, který mezi vývojáři koluje od vydání první beta verze operačního systému iOS 11. Vyvájí se spousta dalších aplikací, které budou ARKit využívat, Ikea je jednou z nich.

Na českém trhu aplikace zatím dostupná není,ale je to pouze otázkou času. Nutné je podotknout, že aplikace Place funguje jen v zařízení iPhone 6s a výše, a na iPadech Pro s operačním systémem iOS 11.

Po zaběhnutí aplikace dostane nakupování a bytový design úplně jiný rozměr

Zdroj, text/foto: ikea.com

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru