Ikea: Foldyna znamená koště, věděli jste to?

Ikea: Foldyna znamená koště, věděli jste to?

My Češi jsme humorem proslulý a nemusí se jedna výlučně o černý humor. Humorný meme a další obrázky kolují sociálními sítěmi od jejich vzniku. Ale nyní se dostáváme do nové doby, kdy se vtipy sociálních sítí realizují i v praxi. Na jeden takový reagovala Ikea a uvedla ho do praxe.

Pokud sledujete českou politickou scénu a čistě náhodou také TV Barrandov, kde je hlavní tváří Jaromír Soukup, zaregistrovali jste potyčku mezi Pavlem Novotným a Jaroslavem Foldynou. Spor se odehrával v pořadu Aréna Jaromíra Soukupa. Pavel Novotný, starosta za ODS označil Jaroslava Foldynu jako „koště“. Situace byla velmi humorná a začala se na sociálních sítích řešit. Na toto téma padlo několik vtipů. Nyní přichází na scénu třetí aktér a to nábytkový řetězec Ikea. Pokud jste na webu Ikea do vyhledávání napsali slovo Foldyna, ve výsledcích vyhledávání se vám zobrazilo koště. A to vše jen několi málo hodin po sporu na TV Barrandov.

Snímek obrazovky 2020-05-14 v 11.19.54

 

Vše vzniklo jedním upraveným obrázkem, kde se po zadaném výrazu foldyna opravdu zobrazí koště se stejným názvem. Ikee se nápad tak zalíbil, že se rozhodla jej uplatnit v praxi. Když uživatel zadal foldyna do vyhledávacího pole, zobrazilo se: „Litujeme, ale nenašli jsme žádný výsledek pro „foldyna“. Měli jste na mysli: koště, košťátko, 40324314.“ Pod číslem 40324314 se skrývá štětka na čištění WC.

Ikea není prvním řetězcem, co si utahuje z české scény. V minulosti se rychlou reakcí projevila Alza.cz, která pravidelně odkazovala na kauzy premiéra Andreje Babiše.

 

Zdroj,foto: ikea.com

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru