iInvest.cz – s námi může investovat každý, aneb kde sehnat potřebné miliony

iInvest.cz – s námi může investovat každý, aneb kde sehnat potřebné miliony

iInvest je projekt, jak už vyplývá z jeho názvu, zabývající se investicemi. Konkrétně jde o investice do internetových projektů. Cílem celého projektu je vytvořit komunitu složenou z internetových podnikatelů a investorů. Takových projektů je na českém internetu více, ale iInvest má jasnou výhodu – je zadarmo.

Fórum

Hlavní část projektu iInvest je fórum. Právě zde se schází celá komunita a zde se probírají veškeré věci nejen kolem investic, ale i z oblasti internetového podnikání. Setkáte se tu se sekcí Marketing nebo Právo (zde lze samozřejmě najít ukázky smluv vhodné pro investory). Kromě klasické diskuze je na fóru možnost zadat poptávku nebo nabídku investice. iInvest se do spolupráce podnikatele a investora vůbec nevměšuje a nechává to čistě na nich. Další možností je sekce hledání společníka. I když se to tak na první pohled může zdát, fórum iInvest se určitě nesnaží konkurovat jedničce v oblasti internetových podnikatelských fór na českém trhu – Webtrhu. Naopak, iInvest se snaží nabídnout něco nového a zdá se, že se mu to daří.

Blog

Nedílnou součástí projektu iInvest je blog. Na blogu se průběžně objevují novinky a samozřejmě články z oblasti internetového podnikání a investic do internetových projektů. Nechybí ani, v dnešní době neodmyslitelná, možnost odebírání nových článků pomocí RSS. Další možnost na blogu ocení především podnikatelé – možnost publikovat tiskové zprávy vlastních projektů a předvést je tak ostatním uživatelům nebo návštěvníkům. Za tuto službu se platí minimální poplatek.

Facebook

iInvest jde s časem a proto má i vlastní stránku na sociální síti Facebook. I zde se zobrazují nejnovější články publikované na blogu, stejně tak i důležité novinky týkající se projektu.

Co nového iInvest přináší?

Na českém internetu je několik projektů, které podnikatelům pomohou sehnat investora (nebo naopak), nicméně všechny si za to účtují poplatek. iInvest nabízí možnost se jakýmkoliv poplatkům vyhnout. Stačí zadat poptávku investice a vyčkat až se Vám ozve investor (případně investoři) s jeho nabídkou. Stejně tak jednoduché je to i ze strany investora – tedy zadat nabídku a počkat na nabídku projektů. Na fóru iInvest je samozřejmě i návod, který Vám pomůže správně napsat kvalitní poptávku nebo nabídku. Další výhodou projektu je s ostatními uživateli hodnotit, komentovat nebo porovnávat jednotlivé možnosti a nechat si tak třeba i poradit.

Proč využít projekt iInvest?

V oblasti investicí do internetových projektů je stále hodně neznáma. Na rozdíl od investic do např. akciových fondů je investice do internetových projektů výrazně výnosnější a přesto to není v České republice běžná praktika. Projekt iInvest se snaží tuto oblast více otevřít tak, aby se laičtí investoři nebo majitelé dobrých nápadů či projektů mohli lépe zorientovat. Sám investor nebo majitel projektu určuje, s kým spolupracovat bude a s kým ne. Není to jako u společností, které zprostředkovávají investice a určují investora na základě jejich úsudku. Máte tedy plnou kontrolu nad vším, co si domluvíte. Na druhou stranu je možnost využít možnost porady s ostatními a třeba i právní poradny, takže se vždy můžete nechat nasměrovat tím správným směrem a získat tak i pohled na situaci z odstupu.

Závěr:

Projekt iInvest zdarma nabízí členství v komunitě internetových podnikatelů a investorů. Snaží se zpřístupnit základní informace o investicích do internetových projektů i opravdovým laikům a zároveň jim dává možnost prosadit se na poli internetového podnikání. Stejně tak nabízí jednoduché řešení pro internetové podnikatele hledající investory, a naopak, pro investory hledající investiční příležitosti v oblasti internetových projektů.

Komentáře

Nahoru