iGoogle aneb Pořádná RSS čtečka

iGoogle aneb Pořádná RSS čtečka

Přemýšlíte někdy na pořádnou RSS čtečkou? Nevyhovují Vám žádné světově známé a chcete něco skutečně jednoduchého? Něco, co Vám pomůže a poradí hned po jeho otevření? Sepíše Vám to názvy nejnovějších článků na Vašich oblíbených stránkách a Vy jen kliknete a už můžete číst? Chcete k tomu mít ještě skvělé vyhledávání, tedy to nejlepší na světě? V tom případě nečekejte a běžte na Google, tedy iGoogle, který Vám toto vše nabídne a k tomu ještě mnoho dalšího. Vše postupně v tomto článku.

Postupem času se Vám možná nashromáždila řada blogů a magazínů, které rádi čtete. Mě se to stalo a už mě nebavilo tupě navštěvovat stále do kola všechny weby jen proto, abych zjistil, zda-li nepublikovaly nový článek, není nějaká novinka, bleskovka a podobně. Dlouhá doba ztracená klikáním a přitom stačí jen jedno a to otevření nového okna (panelu) Vašeho prohlížeče. K tomu všemu budete mít po ruce i vyhledávač Google, bavíme se totiž o jeho službě zvané iGoogle.

Tato služba byla vydána 4. května 2006 společností Google a je postavena na principu zobrazování zdrojů Google Readeru. Pomocí jednoduchého nastavení můžete přidávat další RSS zdroje mnoha webových stránek, jakých chcete. K tomu je možné přidávat i další boxy v podobě například předpovědi počasí, aktuálního svátku, náhledu vašeho Gmailu a mnoho dalšího. Ovládání je velice jednoduché, stačí si rozkliknout iGoogle v horní části úvodní stránky Googlu a nastavovat.

Začneme tím, že si nalezneme, kde iGoogle vůbec je. Již bylo řečeno, že stačí navštívit úvodní stránku Google a v horním rohu hledat iGoogle. Pokud se nepovede, můžete pokračovat na tento odkaz. Zobrazí se Vám trošku pozměněná stránka Google, kde pod vyhledávacím polem je řada různých boxů s různými funkcemi. Pokud je nechcete, můžete je vypnout pomocí šipky v jejich pravém rohu nebo stejně přemístit. Naším úkolem je přidání nových RSS kanálů. To můžeme v nastavení, tam, kde přidáváme nové boxy. Nastavení nalezneme po pravé straně pod vyhledávacím polem „Přidat další“. Přesněji zde. Povedlo-li se nám to, můžeme začít přidávat boxy. Z řady nabízených boxů ukazujících různé informace nevyužijeme ani jeden. Pro RSS čtečky stačí využít možnosti přidání RSS pod levým panelem. přesněji „Přidat zdroj nebo gadget“. Zde stačí pouze zkopírovat RSS příslušné webové stránky a máme hotovo. Následně by se po rozkliknutí Googlu měl ukázat automaticky iGoogle, což lze znovu přepnout v horní části. Dobré však je to, že se nám zde na prvním místě ukázal náš nový box čítající RSS námi zvolené stránky.

Následně už můžete na úvodní straně sledovat nejnovější články Vámi zadaného zdroje a vložený box jakkoliv upravovat. Je to velice jednoduché.

V únoru 2010 ho coby studenta střední školy veřejnoprávní napadlo založit IT magazín. Našel si zajímavou doménu a začal budovat. Po roce mělo Objevit.cz denně stovky návštěvníků a stále jim předkládá více a více zajímavých článků z oblasti IT.

Komentáře

Nahoru