IE si stále drží pozici s číslem jedna

IE si stále drží pozici s číslem jedna

Microsoft brzy představí další verzi Internet Exploreru, ale i ta stávající se ve světě prohlížečů drží docela explicitní formu. Čím to asi je?

Statistiky poskytnuté výzkumnou společností Net Applications pro červenec 2013 ukazují, že Internet Explorer je stále volbou číslo jedna pro největší počet uživatelů počítačů po celém světě. Nyní má totiž tržní podíl 55,98%.

Druhá je Mozilla Firefox se svými 20,63% a následuje Google Chrome se 15,74% podílem.

Pokud se podíváme na samostatné verze, první pozici si s 23,52% drží Internet Explorer 8, ale IE10 překvapil a v poslední době se rozrostl natolik, že je na druhém místě s hodnotou 15,36%. Čtvrté místo zaujímá Firefox 22 s 11,67% a čtvrté místo obhajuje opět IE tentokrát ve verzi 9 s podílem na trhu 9,69%.

A například i starý Internet Explorer 6 je s podílem ve výši 6,10% jedním z nejoblíbenějších prohlížečů.

Údaje tedy naznačují, že IE vlastně zvyšuje svůj podíl na trhu a blížící se příchod nové verze bude jistě dobrou zprávou pro všechny jeho fanoušky.

iemarketshare

IE dosáhl významného milníku 54,13% v říjnu 2012, kdy byly v oficiálně v prodeji Windows 8, a toto číslo neustále zvyšoval, až v lednu letošního roku dosáhl 55,14%. Nový rekord pro prohlížeč společnosti Microsoft přinesl červenec 2013. S příchodem IE verze 11 se však očekává ještě větší růst.

Někteří lidé říkají, že statistiky Net Applications jsou trochu nepřesné, protože v nich vždy vyhrává IE, ostatní zase poukazují na to, že je jasné, že IE vede, když je předinstalován ve Windows, které si drží hlavní pozici na trhu desktopů…

Zdroj: softpedia.com

Komentáře

Nahoru