„Idioti“: ISIS reaguje na výhružné video od Anonymous

ISIS zaslal prostřednictvím aplikace Telegram messenger zprávu skupině Anonymous, která Islámskému státu vyhrožuje, že zahájí největší operaci všech dob proti teroristické skupině.

Po teroristických útocích v Paříži v pátek večer zemřelo nejméně 129 lidí a další stovky obětí jsou zraněné. Hackerská skupina Anonymous na atentátní útoky reagovala videem, ve kterém osoba zastupující skupinu podotýká:

„Anonymous z celého světa vás budou lovit. Zahájíme proti vám největší operaci. Očekávejte masivní kybernetické útoky. Válka je deklarovaná. Připravte se.“

isis 4

ISIS reaguje na video od Anonymous

Telegram, který je pravděpodobně spojený s ISIS hackery, posílá zprávu svým sledujícím a nabádá, jak se bránit hackerům ze skupiny Anonymous.

„Anonymous hackeři v novém vydání videa hrozí, že budou kyberneticky útočit na Islámský stát (idioti),“ znělo ve zprávě.

ISIS se ptá: „Co chtějí hacknout?“ Anonymous zatím zašel tak daleko, že hacknuli Twitter účty a e-maily patřící ISIS.

Zpráva dále obsahuje pokyny, jak se vyhnout případným útokům hackerské skupiny. Jedná se například o tato varování:

  • Neotevírejte žádné odkazy, pouze od ověřených zdrojů.
  • Neustále měňte adresu internetového protokolu.
  • Nemluvte s lidmi, které na Telegramu či na Twitteru neznáte.

Zpráva je v arabském i anglickém jazyku a byla předaná dalším přidruženým kanálům.

Anonymous začali cílit na extrémisty už v lednu

Hackerská skupina Anonymous začala na extrémisty útočit již v lednu po teroristických útocích na francouzský satirický magazín Charlie Hebdo. Hackeři se snažili shodit extremistické webové stránky.

O dalším vývoji této situace vás budeme informovat.

Zdroj / Foto: Business Insider

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru