Identifikace lidí na základě obličeje je normou. Nově se budou lidé identifikovat podle typu chůze či srdečního rytmu

Identifikace lidí na základě obličeje je normou. Nově se budou lidé identifikovat podle typu chůze či srdečního rytmu

Rozpoznávání obličeje není však jedinou technologií sledování, která je řízená umělou inteligencí. Novější technologie dokáží rozpoznat lidi a sledovat polohu lidí detekováním jejich srdečního rytmu, chůze a dokonce i mikrobiálních stop zanechaných kožními buňkami nebo potem. Větší nápady, které vědci formulovali, zahrnují zařízení pro detekci emocí pomocí rádiových vln nebo detekováním polohy sezení vašeho pozadí. Zatímco některé z těchto technologií se objevily pouze v akademickém výzkumu, jiné již implementují světová vojska USA a Číny.

Rozpoznávání a analýza obličeje se stávají stále populárnějšími nástroji dozoru – tato technologie byla letos v létě zavedena na letištích po celém světě jako nástroj k ověření identity. Nově vznikající technologie však představuje alternativní způsoby identifikace a sledování lidí nad rámec rozpoznávání obličeje. Tyto metody, také poháněné umělou inteligencí, detekují přítomnost lidí pomocí laserů po WiFi sítě. Vzhledem k velkému množství biometrických údajů, které může technologie registrovat, je regulace obtížná. Mezitím již některé z nově vznikajících technologií dozoru přijímají vojenské síly, jako jsou USA a Čína.

Rozpoznání chůze analyzuje, jak se lidé pohybují při chůzi, včetně délky kroku a úhlu jejich paží. Watrix, čínská společnost, která vyvinula verzi softwaru pilotovaného čínskou policií, tvrdí, že je přesná na 94%. Vědci z University of Manchester vyvinuli software, který může použít „data senzoru pouze pod podlahou“ k identifikaci konkrétních lidí na základě rytmu jejich chůze bez pomoci jakýchkoli vizuálů. Pentagon objednal laser, který dokáže lidi identifikovat podle jejich srdečního rytmu ze vzdálenosti 200 yardů. Jako sledovací nástroj lze použít WiFi. Pomocí signálu v místnosti lze rozeznat, kde s enacházení objekty a kde osoby.

Zdroj, foto: businessinsider.com

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru