ICQ oslavilo 20. narozeniny

Vzpomínáte si na dobu, kdy sociální sítě Facebook, Instagram a Snapchat ještě neexistovaly? V té době komunikace přes internet probíhala prostřednictvím legendární aplikace ICQ, která dne 15. listopadu 2016 oslavila 20. narozeniny.

Za dobu své existence se chatovací aplikace ICQ rozvinula, přičemž z desktopového řešení se stala cross-platformová aplikace pro zasílání zpráv a s řadou komunikačních funkcí.

icq

Zdroj: ICQ

„Historie ICQ je neoddělitelnou součástí historie internetu. Jsme hrdí a rádi, že pracujeme na jeho vývoji. Dnes je ICQ populární mezi těmi, kteří ho kdysi používali na desktopu, i mezi dětmi, které si ho instalují na smartphone či tablet. A to znamená, že jsme na správné cestě. Budeme pokračovat ve zvyšování funkcionalit aplikace, abychom uspokojili potřeby uživatelů a následovali trendy v komunikaci,“ řekl Igor Yermakov, vedoucí Instant Messaging, Mail.Ru Group.

V roce 2016 ICQ přineslo celou řadu aktualizací, se kterými se snaží držet krok se sociálními sítěmi. ICQ je charakteristické čistým a intuitivním rozhraním. A dokonce je aplikace, která disponuje end-to-end šifrováním hovorů, dostupná také pro operační systém Linux.

ICQ zavedlo také funkci „Stories“, respektive „Příběhy“, které znáte například z Instagramu. Uživatelé mohou sdílet krátká videa či fotografie se svými přáteli po dobu 24 hodin.

Zdroj: Tisková zpráva

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru