Dnes vyšlo 15 článků

ICON vybuduje největší 3D tištěnou komunitu 100 domácností

ICON vybuduje největší 3D tištěnou komunitu 100 domácností

Společnost ICON se sídlem v Austinu, která se zabývá stavebními technologiemi, spolupracuje s předním stavitelem domů Lennarem, aby představila největší světovou komunitu 3D tištěných domácností. 100 domů tohoto vývoje bude postaveno pomocí inovativní robotiky, softwaru a materiálů ICON a bude navrženo společně s bjarke ingels group / BIG.

Eric Feder, prezident LEN X, komentuje cíle tohoto ambiciózního projektu a jeho vztah k přetrvávajícímu nedostatku bytů: „Nedostatek pracovních sil a materiálu jsou dva z největších faktorů, které odsouvají sen o vlastnictví domu mimo možnosti mnoha amerických rodin. Lennar vždy rozšiřoval hranice technologických inovací, aby udržel kvalitní domácnosti cenově dostupné a 3D tisk je nesmírně povzbudivý přístup. Jsme nadšeni, že můžeme spolupracovat s ICON na vývoji řešení pro nové výzvy v nadcházejících letech. Tým společnosti ICON poznamenává, že jeho rozsáhlý 3D tiskový systém – nazvaný „vulcan“ konstrukční systém – staví domy, které jsou odolné a energeticky účinné.

S pomocí stavitelů domů ze společnosti Lennar jsou konstrukce navrženy a zkonstruovány tak, aby byly efektivně potištěny konstrukčním systémem vulcan, který dokáže postavit domy až do 3 000 čtverečních stop. ICON staví své domy podle mezinárodního stavebního předpisu (IBC) strukturálního standardu a očekává, že vydrží stejně dlouho nebo déle než běžné obydlí postavené ze standardní betonové zděné jednotky (CMU) – odolávají extrémnímu počasí a výrazně snižují dopad přírodních katastrof. Spoluzakladatel a generální ředitel společnosti ICON Jason Ballard k tomu říká: „ICON existuje jako reakce na globální bytovou krizi a proto, aby naše technologie mohla sloužit světu. 3D tisk ve stavebním měřítku nejen přináší kvalitnější domácnosti rychleji a levněji, ale flotily tiskáren mohou změnit způsob, jakým jsou celé komunity budovány k lepšímu.

„Spojené státy se potýkají s deficitem přibližně 5 milionů nových domů, takže existuje hluboká potřeba rychle zvýšit nabídku bez kompromisů v kvalitě, kráse nebo udržitelnosti, a to je přesně síla naší technologie. 3D tištěná architektura a fotovoltaické střechy jsou inovacemi, které jsou významnými kroky ke snížení odpadu ve stavebním procesu a také k tomu, aby naše domovy byly odolnější, udržitelnější a energeticky soběstačné.“

Zdroj, foto: designboom.com

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru