Dnes vyšlo 15 článků

iCloudové aplikace Applu si můžete vyzkoušet i bez Apple zařízení

Taky vás vždycky zajímalo, jak vypadá Apple alternativa k Office Online a Google Docs? Pokud nevlastníte nějaké Apple zařízení, doposud jste si o tom mohli nechat jen zdát. Časy se ale mění, a tak se Apple rozhodl dát svůj iCloud k dispozici i uživatelům Windows a Androidu.

Samozřejmě nemáte přístup ke stejným výhodám jako uživatelé Apple produktů. Na beta.icloud.com máte k dispozici 1 GB prostoru a můžete si vyzkoušet aplikace Pages (ekvivalent Wordu), Numbers (náhrada Excelu) a Keynote (něco jako Powerpoint). Stačí se jen zaregistrovat a vytvořit si Apple ID.

Dřív to nešlo. I když jste měli Apple ID, nedostali jste se k iCloudu, pokud jste s ním neměli spojené nějaké Apple zařízení.

iCloud-3-730x364

Než použijete iCloud.com, musí být vaše Apple ID spojené s nějakým zařízením

Na regulérním iCloudu to nepůjde ani nadále, ale beta iCloud už na vás čeká. Zatím není známo, zda Apple plánuje zůstat u beta verze nebo dá těm, co nemají jejich zařízení, v budoucnu k dispozici plný iCloud.

icloud_beta

Beta iCloud

Od Applu je to docela krok logickým směrem. Obvykle si sice zachovává software jen pro svůj hardware kvůli optimalizaci, ale optimalizovat software běžící na webu je vzhledem k běžně dostupným internetovým standardům snadnější. Navíc otevření svého cloudu neapplistům může přilákat další zákazníky.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru