Dnes vyšlo 15 článků

Ice Bucket Challenge pronikl do Čech!

Ice Bucket Challenge pronikl do Čech!

V nedávné době, jak jsme již psali zde, se na Facebooku objevil nový fenomén a to sice Ice Bucket Challenge. Všichni již tedy dobře víme, že se jedná o řetězec, který má za cíl pomoc dobré věci formou nadace ALS Association. Jde vlastně o to, že se lidé nechají polít ledovou vodou a přispějí nějaký ten dolar charitě.

Někdo by si mohl říct, že to je banální nápad. Jenže do výzvy byly postupně vyzvány světově proslulá jména, která celou věc dostali do středobodu zájmu široké veřejnosti po celém světě. Mezi prvními se objevil se splněním tohoto úkolu například zakladatel Facebooku Mark Zuckerberg, jeden z nejbohatších lidí planety Bill Gates či aktuálně nejrychlejší sprinter světa Usain Bolt. Výzvu splnily také desítky dalších celebrit jako například fotbalista Gerard Piqué s přítelkyní a známou zpěvačkou Shakirou nebo slavná moderátorka a nejbohatší černoška světa Oprah Winfrey.

Ice Bucket Challenge zkrátka hýbe virtuálním světem a kdo jiný by měl o všem virálním a virtuálním informovat než právě IT magazín Objevit.cz

České celebrity v akci

Do výzvy se pustili i hvězdy na našem českém rybníčku. Nutno říct, že se jedná většinou o ty, kteří mají profesní či osobní vztah se západem a tudíž se k nim tento řetěz dostal dříve. Pojďme začít sportovně.

Mezi české sportovce, kteří kývli na výzvu a poslali Ice Bucket Challenge dál, byla například naše nejlepší tenistka a dvojnásobná vítězka Wimbledonu Petra Kvitová, která na Facebook sice vložila pouze fotografii samotného plnění výzvy, následně však dodali i video s nominací.

Zůstaneme u tenisu, protože další kdo z českých sportovců splnil tuto štafetu jménem Ice Bucket Challenge je náš současný nejlepší tenista Tomáš Berdych. Ten ve svém videu, které bylo pořízeno kousek od tenisového kurtu,  nominoval další české sportovce a to jmenovitě oštěpařku Barboru Špotákovou, cyklistu Romana Kreuzigera, hokejistu Jaromíra Jágra a fotbalového gólmana Petra Čecha.

A u Petra Čecha zůstaneme. Ten totiž výzvu obratem splnil a je tedy další celebritou, která se nebála nechat na sebe vychrstnout ledovou vodu pro charitu a jistě i pro to, aby mohl nominovat další hrstku, která se do řetězu zapojí, například i Radka Štěpánka, předního českého tenistu.

Výzvu však nepřijali jen čeští sportovci, ale i zpěváci. Jednou z prvních je členka německé kapely Die Happy Marta Jandová, která nominovala svého otce z kapely Olympic Petra Jandu.

Pátou českou celebritou, kterou si dnes představíme je choť hokejisty Plekance a hlavně usměvavá zpěvačka Lucie Vondráčková. Ta je po Petru Čechovi druhou celebritou, která vyzvala hokejistu Jaromíra Jágra, jeho reakci na Facebooku najdete pod videem zmáčené Vondráčkové.

Reakce Jaromíra Jágra na sebe nenechala dlouho čekat:


Je zřejmé, že je jen otázkou času, kdy se internet dočká dalších podobných videí v rámci Ice Bucket Challenge, neboť do výzvy byl například nominován i ruský prezident Putin. Ice Bucket Challenge se dostává do celého světa a to i k nám a proto nebuďte překvapení, když v příštích týdnech navštívíte svůj profil na Facebooku a zjistíte, že jste také nominováni.

Komentáře

Nahoru