Ice Bucket Challenge: Proč se všichni polévají studenou vodou?

Před půl rokem jsme tu měli výzvu, kdy lidé museli vypít půl litru piva na ex. Nyní tu máme ještě šílenější výzvu – lidé se polévají kyblíkem studené vody. A pokud to nesplní? Tak musí poslat peníze na charitu.

Jinak to funguje stejně jako pivo na ex. Když někdo obdrží výzvu (nejčastěji přes Facebook), tak musí do 24 hodin publikovat video, jak se polévá kyblíkem s ledovou vodou.

Když to splní, může vyzvat další tři lidi. Pokud to nesplní, tak musí poslat peníze na charitu. V praxi ale na charitu posílají peníze i ti, co úkol splnili. Tato až primitivní výzva tak ve výsledku pomáhá lidem.

Ze začátku se jednalo o jakoukoliv charitu, později se ale tato výzva zaměřila speciálně na americkou neziskovku ALS Association, která bojuje s amyotrofickou laterární sklerózou (ALS). Proto se s touto výzvou můžete často setkat také pod názvem ALS Ice Bucket Challenge.

Za všechno mohou celebrity

Asi vás zajímá, jak je možné, že se výzva stala takhle virální. Většinou se to prostě stane a nikdo ani neví jak. V tomto případě je to ale trochu jednodušší – výzvy se totiž chytly i světové celebrity.

Z IT odvětví určitě stojí za zmínku Mark Zuckerberg, jeden ze zakladatelů Facebooku. Ten tuto výzvu přijal a splnil. Video nahrál samozřejmě na na Facebook:

Kromě toho vyzval i další 3 lidi, mezi nimiž byl i Bill Gates nebo zakladatel Netflixu Reed Hastings. Oba to přijali a Bill Gates dokonce ke splnění výzvy „vynalezl“ i speciální zařízení:

Zatím jste viděli samé chlapy. Pokud chcete vidět i nějaké ženské (a kozy), tak se rozhodně podívejte na toto video od Dana Bilzeriana, amerického miliardáře.

A co na to Charlie Sheen?

Snad vám nemusíme říkat, kdo to je Charlie Sheen. Ten taky tuto výzvu přijal, ale je sporné, jestli ji vážně splnil:

Zdroj: mashable.comuproxx.com

Komentáře

Nahoru