ICANN vydala seznam žádostí o nové domény

Objednávek se sešlo 1.930 na založení 1.409 nových domén. Zájem o nové domény má 84 společností převážně z USA. Nové domény budou k dispozici vlastníkům začátkem příštího roku.

Než bude možné domény užívat, musí ICANN vyřešit sporné domény. Objednávek na stejnou doménu bylo podáno 230 a podobných doménových jmen je 751. Nejvíce stejných domén má příponu „.app“ – 13, „.home“ – 11 a „.art“ – 10. Devět objednávek je na domény „.blog“, „.book“, „.hotel“, „.llc“ a „.shop“ a po osmi objednávkách mají domény „.design“, „.movie“ a „.music“.

Největším objednavatelem je společnost Google, která podala 101 návrhů. Google má zájem o domény související s jejími obchodními jmény „.google“, „.android“ a službami „.youtube“, „.gmail“, „.docs“ nebo dokonce i s obecnými názvy typu „.dad“, „.corp“, „.lol“ a „.love“. Společnost Amazon podala 76 objednávek na taková jména jako  „.amazon“, „.kindle“, „.search“, „.news“ a „.music“.

Některé společnosti nepodaly žádné objednávky. Je mezi nimi například Facebook a Pepsi. Společnosti Canon, Dell, Cisco, Nikon, Sharp, Sony Corp, Sony Computer Entertainment, Sony Mobile Communications, Olympus a Panasonic podaly pouze jednu nebo dvě objednávky.

Objednávky byly podány ze 60 zemí.  Nyní začíná 60 denní období, kdy budou objednávky komentovány a objednateleé budou mít 7 měsíců na podávání protestů. Až 20 měsíců může trvat, než se nové domény objeví v internetu.

Zdroj: ICANN

Komentáře

Nahoru