ICANN dnes oznámí návrhy na zřízení nových doménových jmen

Mezi nabídkami na nové generické domény je také možnost zvolit .google. Ve 2.000 návrzích předložených v rámci největšího rozšíření systému internetových adres se objevuje přípona „.youtube“, „.lol“  nebo „.laugh out loud“, .doctor“ „.music“ a „.bank.“

Pokud budou nové přípony schváleny, budou soupeřit s „.com“ a více než 300 dalšími příponami, které se nyní používají. Společnosti by mohly vytvářet webové stránky a oddělené adresy pro každý ze svých výrobků a značek.

Organizace pro rozšíření domén oznámí ve středu v Londýně jaké přípony byly předloženy. Google a několik dalších společností svoje návrhy ukázalo již nyní.Většina návrhů však zůstává záhadou. Rozšíření umožní různé přípony, které představují koníčky, etnické skupiny, firemní značky a další.

Nové přípony budou využívat nejbohatší firmy a skupiny, protože stojí 185.000 dolarů za návrh. ICANN tedy obdržela kolem 350 milionů dolarů pouze za návrhy. Pokud budou schváleny, každá přípona bude stát 25.000 dolarů ročně se závazkem použití 10 let. Běžná doména s příponou .com stojí kolem 10 dolarů za rok.

Zdroj: News Yahoo

Štítky: , ,

Komentáře

Nahoru