Zaměstnanci IBM raději používají Macy, s Windowsem má drtivá většina samé problémy

Společnost IBM tento rok začala svým zaměstnancům pořizovat počítače od společnosti Apple. Každý Mac společnosti prý totiž šetří peníze i vydělává. Windows prý vždy dělal pouze problémy a argument, že vše bude fungovat i po roce používání a počítač se nebude zasekávat je pro IBM zásadní.

Společnost IBM na konferenci JAMF Nation User uvedla, že problémy s počítači Mac má problémy o mnoho méně uživatelů než s počítači, které pracují se systémem Windows. Help desk totiž volalo prý jen 5% zaměsnanců, kteří používají Mac, zatímco u Windows je to 8krát více.

IBM pořídí počítače Mac

Společnost IBM se tedy rozhodla, že bude svým zaměstnancům pořizovat počítače Mac. Každý Mac totiž společnosti šetří peníze a dále vydělává. Hlavním argumentem je fakt, že Mac funguje i po roce používání počítače a nijak se nezasekává.

Dřívější konkurence, nyní sázka na jistotu

Dřívější konkurence, nyní sázka na jistotu

Mac vydělává

IBM ulehčuje svým zaměstnancům práci pomocí systému JAMF, který jim umožňuje zaměstnancům pouhým stisknutím tlačítka Install provést instalace místo nich. Oni jen stisknou tlačítko, o vše ostatní se už postará odborné IT oddělení. Mac je spolehlivější a neseká se jako počítače se systémem Windows již po roce používání. Celkově má proto společnost v plánu zakoupit 150-200 tisíc Maců pro 400 tisíc zaměstnanců.

Zdroj/foto: webtekno

Zajímá se o Internet, optimalizaci webů a nové trendy v oblasti IT. Má ráda cestování, Skotsko, dobrou hudbu a své Donské sphynxe, kteří jí při psaní často dělají společnost. Stále hledá nové výzvy a každý den se probouzí s úsměvem, protože vždy může být líp, ale i hůř. Ráda Vám zprostředkuje informace, které Vás budou zajímat a bavit.

Komentáře

Nahoru