Zaměstnanci IBM raději používají Macy, s Windowsem má drtivá většina samé problémy

Společnost IBM tento rok začala svým zaměstnancům pořizovat počítače od společnosti Apple. Každý Mac společnosti prý totiž šetří peníze i vydělává. Windows prý vždy dělal pouze problémy a argument, že vše bude fungovat i po roce používání a počítač se nebude zasekávat je pro IBM zásadní.

Společnost IBM na konferenci JAMF Nation User uvedla, že problémy s počítači Mac má problémy o mnoho méně uživatelů než s počítači, které pracují se systémem Windows. Help desk totiž volalo prý jen 5% zaměsnanců, kteří používají Mac, zatímco u Windows je to 8krát více.

IBM pořídí počítače Mac

Společnost IBM se tedy rozhodla, že bude svým zaměstnancům pořizovat počítače Mac. Každý Mac totiž společnosti šetří peníze a dále vydělává. Hlavním argumentem je fakt, že Mac funguje i po roce používání počítače a nijak se nezasekává.

Dřívější konkurence, nyní sázka na jistotu

Dřívější konkurence, nyní sázka na jistotu

Mac vydělává

IBM ulehčuje svým zaměstnancům práci pomocí systému JAMF, který jim umožňuje zaměstnancům pouhým stisknutím tlačítka Install provést instalace místo nich. Oni jen stisknou tlačítko, o vše ostatní se už postará odborné IT oddělení. Mac je spolehlivější a neseká se jako počítače se systémem Windows již po roce používání. Celkově má proto společnost v plánu zakoupit 150-200 tisíc Maců pro 400 tisíc zaměstnanců.

Zdroj/foto: webtekno

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru