IBM končí s home officem. Tisíce zaměstnanců volá zpět do kanceláří

Společnost IBM se rozhodla přesunout marketingové oddělení USA, tedy cca 2600 lidí do 6 míst, kterými jsou Atlanta, Raleigh, Austin, Boston, San Francisco a New York. Cílem společnosti je, aby tito lidé pracovali společně. Převážná část marketingového oddělení však pracovala z domova. Tito zaměstnanci nyní budou muset docházet do kanceláře, a ti, kteří to tam mají daleko, se budou muset přestěhovat nebo si začít hledat novou práci.

girl-1064658_1920

Poměrně velká část zaměstnanců IBM pracuje z domova. Nyní se však vedení rozhodlo požadovat od zaměstnanců návrat do kanceláří. Společnosti tímto způsobem dávala volnost zaměstnancům a zároveň šetřila náklady za pronájem kanceláří. Nyní je tomuto způsobu práce konec. Pravděpodobně se tímto způsobem firma snaží snížit stavy. Lidé, kteří by dojíždění do měst jako jsou Atlanta, Raleigh, Austin, Boston, San Francisco a New York, měli daleko, si totiž s největší pravděpodobností budou hledat novou práci.

zdroj/foto: qz.com, pixabay

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru