Dnes vyšlo 1 článků

I krávy nosí chytré sportovní náramky

Inteligentní sportovní náramky slouží k monitorování pohybu. Uplatnění nachází nejen u sportovních nadšenců, ale také u zvířat. Vědci z Cornellovy univerzity nasadili krávám obojky, které disponují senzory pohybu a umožňují bezdrátový přenos dat.

Samozřejmě chytré náramky neslouží k motivaci zvířat k lepším sportovním výkonům. Ale prostřednictvím nich je možné zjistit zažívací potíže či infekci, neboť v okamžiku onemocnění mají zvířata sníženou pohybovou aktivitu.

calf-362170_1280

Zdroj: Pixabay

„Aby bylo možné takové chování monitorovat, musela by nějaká osoba kontrolovat krávy minimálně jednou denně. Kdežto technologie to zvládne automaticky,“ dodává Julio Giordano, vedoucí studie.

V takovém případě se farmář soustředí pouze na jednu krávu, která tu pozornost potřebuje. Inteligentní obojky mají speciální algoritmus, který počítá vztah mezi pohybem a případnou zdravotní komplikací. Jakmile bude výsledek v rizikové oblasti, obojek farmáře informuje prostřednictvím počítače. Tím pádem bude zajištěna vysoká kvalita mléčných výrobků.

„Obojky jsou dobré pro krávy i pro lidi,“ dodává závěrem.

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru