Dnes vyšlo 15 článků

I, Gladiator – krvavá vůně starého Říma na Android zcela zdarma

Gladiátorská hra s perfektní grafikou, profesionálním dabingem a neskutečnými efekty. Ano, řeč není o ničem jiném, než o novince I, Gladiator. Hra je zatím dostupná pouze pro mobilní telefony a tablety, které využívají operační systém Android.

I, Gladiator je jasnou volbou pro všechny fanoušky Říma a gladiátorských zápasů. Povedená grafika, originální ovládání a příběh, který uspokojí i ty náročnější hráče. Navíc původní koncept placené hry napovídá tomu, že si vývojáři dali opravdu záležet.

Hra I. Gladiator – o co jde?

Hra je o chlapíkovi v gladiátorské aréně. Hra je vsazena do období historického Říma, kdy byly právě gladiátorské zápasy největší zábavou zdejšího lidu. Na začátku se ocitáte v plné zbroji a užíváte si atmosféru publika. O chvilku později vás krutí a nemilosrdní politici sesadí na úplné gladiátorské dno a vám nezbývá nic jiného, než se vydat na epickou cestu za slávou.  Cesta bude dlouhá, držte si klobouky!

Hra není ochuzena ani o excelentní detaily, které jemně a zároveň velmi přesně dokreslují atmosféru celé doby. Nepříteli tak můžete useknout od hlavy až k patě úplně všechno – ruku, nohu a samozřejmě i hlavu. Celá hra je grafickým zpracováním velmi podobná hrám od Telltale, nebo známému League of Legends.

Herní výzbroj je legendární!

K dispozici je toho opravdu více než dost -nepřeberné množství krátkých nebo dlouhých mečů, halaparten, palcátů, kladiv, palic, trojzubců, šavlí a samozřejmě i štítů a zbrojí. Některé zbraně je možné zakoupit zlaté (odměna za výdělek v aréně), další za speciální měnu (za reálné peníze) nebo například shlédnutím reklamy. Zbraň si je možné i pronajmout či vyzkoušet a až poté zakoupit. Nikdo nestojí o zajíce v pytli, že. Není nouze ani o zabijácké techniky. Protivníkovi můžete například useknout ruku, nohu popřípadě i hlavu.

A co herní ovládání?

Opravdu zajímavé. Po bojišti se pohybujete klasickým způsobem, kdy máte na obrazovce joystick. Ovšem boje samotné jsou tzv. třešničkou na dortu. Výpady a útoky se provádí tažením po obrazovce. Pokud tedy přetáhnete zprava doleva, uděláte pravý hák, zespodu nahoru zase spodní hák a pokud budete na display obkreslovat ležatou osmičku, postava bude tento pohyb opakovat se zbraní.

Vzhůru do boje!

Veškerý “fight” se odehrává jak jinak než v aréně. Nejste tu ale sami. Nachází se zde také několik dalších gladiátorů, kteří stejně jako vy chtějí zůstat naživu jako poslední. Jakmile se přiblížíte k nepříteli, hra se plynule přepne do bojového režimu a namísto běhání ovládáte prstem právě ruku se zbraní. Nikdo nezná přítele. Všichni proti všem. Právě tento “chaos” na bojišti dělá hru tak zajímavou. Není nouze ani o faunu. Společnost vám budou dělat králové džungle. Využít můžete také prostředí a hodit po někom písek nebo použít zbraň, která leží společně s rukou na zemi.

Hra nabízí Story mód a arénu. Story mód vypraví příběh našeho hrdiny. V aréně můžete vydělávat peníze či zkoušet zbraně, které si pak koupíte v hlavní příběhové linii. Velkou výhodou je, že hra přešla z původního placeného modelu na Free to Play, tedy je zcela zdarma. Co říkáte, stojí tato hra za zkoušku?

Zdroj: i.ytimglh5.ggphtandroidtip

 

Komentáře

Nahoru