Hyundai pracuje na nové generaci polovodičových baterií pro elektromobily

Významná automobilová společnost Hyundai vyvíjí čistý zdroj paliva pro vozidla, a tak si pohrává jak s vodíkem, tak i elektřinou. Vypadá to, že jihokorejský výrobce automobilů zlepší technologii svých elektromobilů s novou generací polovodičových (solid-state) baterií. Podle deníku The Korea Herald automobilka pracuje na baterii, která dokáže ukládat více energie. Hyundai by se tak mohl stát významným hráčem na poli s bateriemi pro vozidla na elektrický pohon.

Hyundai pravděpodobně nasadí do svých vozidel vlastní solid-state baterii, jak uvádí deník The Korea Herald, který tuto informaci získal od důvěryhodného zdroje.

„Vývojový tým Hyundai pracuje na vývoji polovodičové baterie ve středisku Namyang R&D Center,“ uvedl blízký zdroj.

Hyundai zřejmě vyvíjí technologii, aniž by využíval pomoci od korejských výrobců baterií, jako jsou LG Chem či Samsung SDI. Hyundai by mohl být schopen masově vyrábět solid-state baterie už kolem roku 2025.

Polovodičové baterie mají menší riziko výbuchu, a tak jsou považovány za bezpečnější než běžné baterie. Podle serveru Electrek doposud nebyla žádná společnost schopna vyrábět polovodičové baterie ve velkém měřítku a za cenu konkurenceschopných lithium-iontových baterií. Stejně tak v této oblasti zahájily vývoj automobilky Toyota a Ford.

Hyundai-Ioniq-Hybrid-889x592

Zdroj: Inhabitat

Zdroj: Inhabitat

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru