Dnes vyšlo 1 článků

Hyperloop získává prvotní podobu. Podívejte se, jak Hyperloop One staví v poušti testovací dráhu

Hyperloop One, jedna z firem pracujících na revolučním způsobu přepravy, začíná realizovat vizi Elona Muska. V poušti nedaleko Las Vegas vzniká půlkilometrový testovací tubus s průměrem 3,3 metru, přičemž první testovací jízdy by měly být zahájeny ještě v první polovině letošního roku.

Hyperloop by měl v budoucnosti přepravovat cestující ve speciálních kapslích rychlostí až 1 200 kilometrů za hodinu, a tak by například cesta z Brna do Prahy trvala pouze několik minut. Tento koncept navrhl v roce 2013 americký vizionář Elon Musk, pod jehož křídla spadá i automobilka Tesla. A jeho koncept, který v tubusu s minimálním třením vystřelí speciální kapsle pomocí stlačeného vzduchu a magnetismu, realizuje společnost Hyperloop One.

Tato společnost na konferenci na Středním východě ukázala, jak pokračuje ve vývoji svého projektu DevLoop. Během krátké doby udělala velký pokrok. Rob Lloyd, CEO Hyperloop One, řekl, že jejich tým realizuje to, co bylo ještě před pěti měsíci nereálné.

Hyperloop-One-DevLoop-1020x610

Zdroj: Inhabitat

Hyperloop-One-Full-Scale-Test-Track-1020x610

Zdroj: Inhabitat

Hyperloop-One-Middle-East-Map-1020x610

Zdroj: Inhabitat

Hyperloop-One-Nevada-1020x610

Zdroj: Inhabitat

Hyperloop-One-Station-1020x610

Zdroj: Inhabitat

Hyperloop-One-Station-Dubai-1020x610

Zdroj: Inhabitat

Hyperloop-One-Station-Interior-1020x610

Zdroj: Inhabitat

Hyperloop-One-Test-Track-1020x610

Zdroj: Inhabitat

Zdroj: Inhabitat

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru