Dnes vyšlo 15 článků

Tisková zpráva: Hydraulická čerpadla s proměnlivou rychlostí od Eatonu umožňují až 70% snížení spotřeby energie

Eaton Elektrotechnika s.r.o. uvedl v těchto dnech na trh systém pro zvýšení výkonu strojů a výraznou úsporu energie, a to „VSD pump system“. Propojil své zkušenosti v oblasti řízení spotřeby elektrické energie a hydraulických systémů a představil výrobcům strojů a systémovým integrátorům řešení hydraulických čerpadel s proměnlivou rychlostí. Toto řešení například přináší možnost zvýšení výkonu strojů a výrazné úspory energie, až o 70 %, v závislosti na provozním cyklu stroje. Umožňuje však daleko více.

 

Plně integrovaný elektro-hydraulický systém je velmi variabilní, zahrnuje širokou nabídku lamelových a pístových hydraulických čerpadel, filtrů, frekvenčních měničů, řídicích obvodů a spínacích prvků, včetně systému SmartWire-DT, inovativní technologie společnosti Eaton. Uplatnění tohoto řešení je možné v celé řadě aplikací od obrábění po slévárenství nebo lisování. Významnými benefity pro uživatele jsou prodloužená životnost strojů, nižší tepelné emise, vyšší bezpečnost provozu a komfortnější obsluha díky nižší hlučnosti systému.

 

Vyšší účinnost než proporcionální ventily

Spojením vysokého výkonu a spolehlivosti hydraulických čerpadel Eaton s inteligentní funkcí řízení rychlosti pomocí frekvenčních měničů, dosahuje systém okamžitého výkonu s výrazně vyšší energetickou účinností než konvenční systémy řízené pomocí proporcionálních ventilů. Místo provozu s konstantní rychlostí motoru, nejčastěji 1500 ot/min, mohou čerpadla Eaton pracovat s proměnlivou rychlostí, a přizpůsobit tak svůj výkon připojené zátěži v aktuálním provozním cyklu stroje. Díky tomuto inteligentnímu řízení výkonu, je zajištěno výrazné snížení energetických ztrát agregátu.

 

Inteligentní systém SmartWire-DT

usnadňuje montáž a připojení

Nasazení I/O modulů systému SmartWire-DT v krytí IP67 přináší velmi snadné, rychlé a flexibilní připojení snímačů a spínačů instalovaných mimo rozváděč. I/O moduly SmartWire-DT zajišťují sledování provozních stavů a veličin systému, jako jsou například polohy válců nebo teplota a tlak čerpacího systému. I/O moduly v krytí IP67 nabízejí různá provedení, mohou být osazeny jediným vstupem nebo výstupem, výrobci strojů tak mají maximální možnost přizpůsobit architekturu I/O systému přesně svému zařízení. I/O moduly SmartWire-DT IP67 přináší výrazné zjednodušení návrhu a montáže pro sestavení nových  systémů nebo  úpravy stávajících instalací, přinášejí zjednodušení kabelových tras, kabeláže i úsporu instalačního materiálu.

 

Celý hydraulický agregát je řízen pomocí HMI/PLC Eaton, které zajišťují maximální variabilitu řešení. HMI/PLC Eaton nabízejí možnost komunikace pomocí sítě Ethernet, rozhraní pro průmyslové sběrnicové systémy i připojení SmartWire-DT. Integrované SmartWire-DT rozhraní zajišťuje možnost přímého propojení řídicího HMI/PLC s motorovými vývody, ovladači a signalizací bez použití konvenčních ovládacích vodičů. Toto řešení snižuje náročnost realizace při zapojování  a zkracuje potřebný čas až o 85 %.

 

SmartWire-DT umožňuje připojení až 99 stanic na vzdálenost do 600 metrů. Díky velmi snadnému použití této technologie dochází k výraznému snížení omylů při zapojování. Výhodou pro výrobce strojů je také rychlost zaškolení montážníků, zaškolení pro montáž s použitím systému SmartWire-DT je snazší a nevyžaduje zkušenosti se zapojováním.

 

Možnost vzdálené kontroly a údržby

Hydraulický agregát nabízí funkce vzdáleného připojení, které zajišťuje podporu preventivní údržby, vzdálenou diagnostiku nebo funkce vzdáleného ovládání. Pro maximální spolehlivost je agregát vybaven filtry Eaton – Eaton Filtration Division, zpětným filtrem TEF 55 a odvzdušňovacím filtrem NBF 40. Tyto filtry zajišťují vysokou čistotu hydraulického okruhu, maximální účinnost a bezpečný provoz.

Rádi bychom vám nabídli prostor pro vaše tiskové zprávy. Pokud chcete, abychom o vás dali vědět, případně o vaší slevové akci, pořádané konferenci, novém produktu a podobně, můžete nás kontaktovat na emailovou adresu redakce@objevit.cz.

Komentáře

Nahoru