Hvězda Microsoftu stále stoupá!

Hvězda Microsoftu stále stoupá!

Jeden z nejmocnějších gigantů na technologickém poli – společnost Microsoft dává stále najevo, že na špičce pomyslného žebříčku zůstane, a nehodlá se hnout. Dala se do boje s nejnovějšími platformami, které jsou opravdu jednoduché, čímž si získaly velkou část i starších hráčů.

Startup Slack

Jednoduchý design a chytrý marketing dokázal tomuto Startupu přinést již skoro 8 milionů uživatelů – a z nich celou třetinu platících. Což znamená, že 15 procent podílu z celého trhu připadá právě jemu. Porazil tak giganty jako jsou například Google Hangouts či Skype for Bussiness.

teams vs slack

Porazí ho Microsoft?

Tahle situace panovala ještě před dvěma lety. V dnešní době již Goole Hangouts stále klesá, nicméně do hry se doslova dere právě Microsoft se svým firemním nástrojem pro spolupráci s názvem Teams. Ta totiž dokázala skočit z podílu slabých 3 procent na trhu až na 21 procent, což jí zajistilo sesazení Slacku.

Skok Microsoftu

Ještě v březnu tohoto roku měl Microsoft Team zhruba 200 tisíc platících firem, nicméně na podzim se toto číslo vyšplhalo až na 329 tisíc! A to vše i přes nevýhodu, že Microsoft Teams nabízel pouze placené služby, přičemž Slack byl částečně přístupný po registrace i zdarma.

Microsoft-Teams

O co se vlastně jedná?

Microsoft Teams nabízí sadu nástrojů, jež využívá všechny cloudové služby balíku Office 365. Samozřejmostí je, že Microsoft Teams je kompatibilní i s emailem, firemním chatem, Wordem, Excelem či Power Pointem.

Kdo za to všechno může?

Samozřejmě je na každém z vás, co preferujete, nicméně je třeba uznat, že s poslední bezplatnou verzí systému Windows, společnost Microsoft udělala opravdovou díru na trhu! Hlavní jméno, jež se na tomto zapříčinilo je Satya Nadell, jež sedí v čele společnosti již pět let.

Pošlape Slack Microsoftu na paty?

Předpokládá se, že příští rok se tento startup dostane na burzu, a již teď jsou předpovědí více, než optimistické – vyjádřeno čísly – valuace se může přehoupnout přes 10 miliard dolarů. Vyplývá to také z faktu, že poslední investice ve výši 427 milionů přinesla valuaci přes 7 miliard korun!

Jak to tedy všechno dopadne? Nechme se překvapit!

 

Zdroj text, foto: https://www.czechcrunch.cz/2018/12/microsoft-teams-miri-na-pozici-jednicky-mezi-firemnimi-komunikacnimi-nastroji-v-poctu-uzivatelu-prekonal-slack/
Štítky: , ,

Komentáře

Nahoru