Humble Indie Bundle 11: Monaco, Guacamelee a další indie hry za suprové ceny

Humble Indie Bundle 11: Monaco, Guacamelee a další indie hry za suprové ceny

Akce The Humble Bundle jsou již všem známé. Pokud ne, tak jenom rychle upřesníme – jedná se o balíček několika her za nízkou cenu s tím, že část peněz jde na charitu. Tento týden se zde objevuje 6 indie her.

Hry za libovolnou cenu (1 dolar pro Steam klíče):

  • Guacamelee! Gold Edition
  • Dust: An Elysian Tail
  • Giana Sisters: Twisted Dreams
  • The Swapper

Hry navíc při překonání průměrného příspěvku (nyní kolem 4 dolarů):

  • Antichamber
  • Monaco: What’s Yours Is Mine

Guacamelee! Gold Edition

tumblr_inline_n165c7hg771r09qkf

Guacamelee! Gold Edition je typickou akční plošinovkou, skoro až bojovkou. Celá hra je umístěna v magickém, Mexikem inspirovaném světě. Ujmete se role Juana Aquacaty, obyčejného pěstitel agave.

Jednoho dne jste ale…zabit. Nicméně díky tajemné Tostadě máte možnost se vrátit na Zem jakožto zápasník zvaný luchador. A vaším úkolem není nic menšího než zachránit stovky životů a vaši životní lásku.

K tomu bude třeba porazit hodně, tím myslíme doopravdy hodně, nepřátel. K dispozici jsou  jak „obyčejné“ útoky, tak i možnost pohybování se mezi dimenzemi živých a mrtvých. A to vše můžete prožívat se svým kamarádem u jednoho počítače.

Dust: An Elysian Tail

tumblr_inline_n165ptq4wC1r09qkf

Dust: An Elysian Tail je 2D akční RPG. Již na první pohled vyniká svým ručně malovaným grafickým kabátkem, který se podobá stylu Disney. Chopíte se role Dusta, což je zajícovitý bojovník s kloboukem přes oči a dírami na uši.

RPG systém zde není příliš rozvětvený, ale to vůbec nevadí. Můžete si u kováře nechat vytvořit nové předměty nebo využít své zkušeností body a vylepšit si své staty, jako například zdraví či sílu útoku.

A jestli vám ani toto nestačí, tak je třeba ještě dodat, že ani hudba není odfláknutá – na její tvorbě se podílel například Alexandr Brandon, který stojí za zvukem k sériím Jazz Jackrabbit nebo Deus Ex.

Giana Sisters: Twisted Dreams

tumblr_inline_n165vz2wXb1r09qkf

Giana Sisters: Twisted Dreams je hardcore plošinovka, která byla zafinancovaná pomocí KickStarteru. Proč hardcore? Máte zde sice neomezeně životů, ale stejně se zapotíte.

Příběh hry je přitom prostý. Dvě holčičky si ve svém pokoji čtou knížku. Z ničeho nic jim nad hlavami zakrouží diamant a holčičky se ocitnou v novém, fantasy světě. Aby toho nebylo málo, tak jednu z nich hned unese drak. Vy se samozřejmě ujmete role druhé holčičky a je vaším úkolem zachránit vaši sestru.

Tato plošinovka nejvíce vyniká tím, že musíte přepínat mezi dvěma navzájem odlišnými světy. Ten první působí jako krajina z pohádky, ten druhý spíše jako noční můra. Pro dohrání hry se budete muset naučit přepínat mezi těmito světy ve správnou chvíli.

The Swapper

tumblr_inline_n165zbsyXK1r09qkf

A máme tu další plošinovku. Nicméně není zde žádná pohádková grafika či velká pestrost barev. Nicméně tato indie puzzle plošinovka rovněž vyniká svoji atmosférou a originalitou.. Můžete zde hlavního hrdinu klonovat. Dokonce můžete mít až 4 klony.

Vaše lidské kopie se ale otáčejí a běhají přesně podle vás. Musíte tedy přesně koordinovat pohyby, abyste ve správném pořadí správně spustili spínače a dostali se do další místnosti…kde je ještě náročnější hádanka.

Antichamber

tumblr_inline_n1661wMBmo1r09qkf

Antichamber je 3D puzzle hrou z pohledu první osoby. Ale nedá se říci, že se jedná o logickou hru. Zdejší hádanky totiž žádnou logiku nemají. Každá místnost má pro vás přichystanou nějakou hádanku.

Jak ji vyřešit? Musíte zkoušet a zkoušet. Přemýšlet a všímat si maličkosti. Nebát se vyzkoušet kdejakou volovinu. Protože i ta může vést dále. A to celé podtrhuje kontrastní grafika.

Monaco: What’s Yours Is Mine

tumblr_inline_n1663mbWbo1r09qkf

Pokud se nenecháte odradit na první pohled velmi nepřehlednou grafikou, tak vám Monaco má co nabídnout. Jedná se o stealth hru, kde vašim úkolem je něco ukrást. Singplayerová kampaň není špatná, ale ta správná zábava přichází až v multiplayeru.

Na tyto krádeže totiž nemusíte sám, ale můžete se jich účastnit až s třemi dalšími hráči. A to teprve začíná ta pravá zábava. Musíte totiž spolupracovat, abyste dosáhli vašeho cíle. Je zde 8 různých postav a každá má svoji unikátní schopnost, jako např. vyhození pojistek či odhalení všech stráží.

zdroj: humblebundle.com

Komentáře

Nahoru