Humble Bundle: Plošinovky za skvělou cenu!

A máme tu další Humble Bundle balíček. Tentokráte se zaměřuje na staré známé plošinovky. Tedy úplně staré ne, protože i v dnešní době jsou plošinovky populární, a stále si zachovávají svoje unikátní kouzlo.

To všechno samozřejmě za skvělou cenu – všechny tyto hry by vás samostatně stáli okolo 120 dolarů, tedy asi 2 400 Kč! Navíc část z peněz, které zaplatíte půjde na charitu. Pokud vás tyto hry zaujali, tak neváhejte a kupte si je.

Hry za libovolnou cenu (1 dolar pro Steam klíče):

  • Shank 2
  • Blocks That Matter
  • BIT.TRIP RUNNER

Hry navíc při zaplacení 6 a více dolarů (120Kč):

  • BIT.TRIP Presents… Runner2: Future Legend of Rhythm Alien
  • Megabyte Punch
  • Fly’n

Hry navíc při zaplacení 10 a více dolarů (200Kč):

  • Mark of the Ninja: Special Edition
  • King Arthur’s Gold

Shank 2

shank_2

Shank 2 je pokračováním 4 let starého prvního dílu. První díl tehdy docela zapadl, protože vyšel v nesprávnou dobu. Je tedy dost možné, že jste ho prošvihli. Ale to vůbec nevadí. Shank 2 je totiž určen jak nováčkům, tak i veteránům z prvního dílu.

Oproti prvnímu dílu je zde totiž trochu jiná hratelnost. A o čem tato hra je? Jako první bych řekl, o čem není – o příběhu. Hlavní je zde totiž zabíjení. Bezhlavé zabíjení. A hektolitry krve.

Samozřejmě i při tomto zabíjení je třeba přemýšlet a správně kombinovat údery a dokonce i vaše zbraně. A to je celé je stylizované do hezké komiksové grafiky, která ani není příliš náročná na počítač.

BIT.TRIP RUNNER

runner
Jedná se o retro skákačku se zajímavými herními prvky. V první řadě je třeba říci, že z vaši postavou nemůžete se pohybovat vlevo nebo vpravo – postava se pohybuje sama. Vy akorát s ní skáčete, krčíte se, kopete a pár dalších pohybů.

To ale vůbec nevadí. Je zde totiž více než 30 různých úrovní a každá z nich obsahuje vlastní hudební skladbu, která je perfektně synchronizována s vašimi skoky. Díky tomu je každá úroveň unikátní a rozhodně se nebudete nudit.

Blocks That Matter

blocks_that_matter

Název této hry se dal do češtiny přeložit jako „Bloky, na kterých záleží“. A to vystihuje i hlavní prvek hratelnosti v této logické plošinovce. Každý druh bloku má své unikátní charakteristiky, které musíte znát.

Váš úkol je vždy prostý – dostat se do další úrovně. K tomu ale musíte správně zničit, upravit či poskládat bloky. A to není žádná sranda. A vzhledem k tomu, že hra má v základu kolem 40 levelů, tak vám její dohrání bude trvat pěkně dlouho.

Runner 2: Future Legend of Rhythm Alien

runner 2
Připravit. Pozor. Start! Je zde další pokračování úspěšné indie hry BIT.TRIP.RUNNER. Ve hře Runner 2: Future Legend of Rhytm budete běžet 5 rozmanitými světy, které obsahují nespočet bossů a více než 100 různých úrovní.

Narozdíl od prvního dílu zde již není tak výrazná 8-bitová retro stylizace hry, je zde mnohem širší výrazová paleta, a díky tomu je zde i mnoho nových herních prvků.

Megabyte Punch

megabyte_punch

Říkají vám něco hry Super Smash Bros či Mega Man? V tom případě zpozorněte. V této hře se ovládáte robota, kterého můžete kompletně upravovat. Co to znamená? Můžete mu vyměňovat nohy, ruce, tělo či ramena. A nejedná se jenom o kosmetickou změnu – mění se tím i hratelnost.

Rozhodně se nejedná o lehkou hru. Bojový systém je zde totiž úplně obyčejný – hra za vás neudělá téměř nic. Každou ránu, každé kombo si musíte sami přesně načasovat. Uděláte nějakou chybu? Tak vás soupeř potrestá.

V této plošinovce je pouze 6 úrovní. To se na první pohled zdá málo, ale neděste se. V každé úrovni je totiž plno skrytých míst či truhel, navíc po dohrání kampaně si můžete zahrát i turnaj, kde můžete získat unikátní součástky.

Fly’n

flyn

Tato logická plošinovka vypadá roztomile. Ale pod tímto líbivým kabátkem se skrývá skutečně náročná hra. Hratelnost je přitom založena na starém známém principu – střídání hlavních postav.

Máte k dispozici 4  různorodé hlavní postavy, mezi kterýma můžete (musíte) střídat v jednotlivých checkpointech. Jedná se o skutečně hardcore skákačku. Každý váš skok si musíte správně načasovat, každý přehnat končí smrtí.

A aby toho nebylo málo A aby toho nebylo málo, tak často musíte řešit puzzle, které nejsou zrovna jednoduché. Pokud hledáte nějaou výzvu, tak tato hra je přesně pro vás.

Mark of the Ninja: Special Edition

mark_of_the_ninja

Z bundlu jsme vám již ukázali typickou skákačku i pořádnou řežbu. A nyní je čas na jednu stealth hru. Co to znamená? Budete se skrývat. Pořád a před všemi. A přitom máte volnou ruku.

Většinou máte totiž na výběr. Buď se stráži vyhnete obloukem, nebo si na ni počkáte v temném zákoutí a zabijete ji. Nepřátele samozřejmě musíte zabíjet maximálně po jednom, protože více najednou jich nedokážete zabít.

Přece jenom jste ninja a ne nějaký slavný válečník. A k tomu odpovídá i vaše vybavení – vrhací nože, kouřové bomby a další. A samozřejmě je u ti slušný počet puzzlů. Ty ale nejsou příliš náročné, takže hru si užije skutečně každý.

King Arthur’s Gold

king_arthur

A co nám ještě zbývá? Strategická plošinovka. Která podporuje multiplayer. A co je účelem? Sbírat suroviny, z nich stavět budovy a poté i nástroje, abyste mohli porazit druhý tým. Stavění, bojování a ničení.

To jsou 3 věci, o kterých je vlastně celá hra. Navíc si hráč vybírá ze 3 různých herních tříd – rytíř, lučištník a stavitel. Každá hra je tedy unikátní a stereotyp se jenom tak nedostaví.

A to celé navíc v multiplayeru. Že vám to příjde málo? Pak je třeba zmínit ještě jeden fakt. Tato hra pochází ze studia Transhuman Design, kteří vytvořili slavnou hru Soldat.

zdroj: blog.humblebundle.com

Komentáře

Nahoru