Dnes vyšlo 15 článků

Humble Bundle: Indie hry za 1/20 původní ceny!

Tak a po týdnu tu máme další Humble Bundle. Tentokráte se jedná o pravidelný čtvrteční balíček, který jde zakoupit pouze jeden týden. Poté se nabídka obměňuje.  A nyní si na své přijdou všichni fanoušci indie her.

Svým způsobem se jedná o revoluční balíček. Poprvé v historii Humble Bundle si jde zakoupit i něco jiného než knihy, hry nebo hudbu – můžete si zakoupit i trička či jiné věci spojené s tímto balíčkem.

Jako první si ukážeme seznam dostupných věcí, a poté každou z nich pečlivě popíšeme. Pokud vás tyto hry zaujmou, tak neváhejte a kupte si je na této stránce.

Hry za libovolnou cenu (1 dolar pro Steam klíče):

 • Thomas Was Alone
 • Puzzle Bots
 • Dustforce
 • VVVVVV
 • Cave Story+

Hry navíc při zaplacení 6 a více dolarů (120Kč):

 • Reus
 • LIMBO
 • Cthulhu Saves the World
 • Mutant Mudds Deluxe
 • Lone Survivor
 • Element4l

Hra navíc při zaplacení 10 a více dolarů (200Kč):

 • Teslagrad

Při zaplacení 40 a více dolarů (800Kč):

 • všechny předchozí hry + tričko + klíčenka

bonus1

Při zaplacení 100 a více dolarů (2 000Kč):

všechny předchozí hry a věci + další tričko + samolepky + 3 plakáty:

bonus2

Thomas Was Alone

thomas was alone

V této minimalistické puzzle plošinovce se zhostíte role Thomase. Thomas na první pohled působí pouze jako červený obdélníček bez charakteru. V průběhu hraní ale zjistíte, že má i nějakou osobnost.

Při skákání (a padání) ve 100 úrovních poznáte i další postavy, které se poté stanou vašimi společníky. Každý z nich má nejenom svoje vlastní unikátní schopnosti, ale i svůj vlastní charakter.

Puzzle Bots

puzzle bots

Stejně jako v Thomas Was Alone, i v Puzzle Bots půjde i v této puzzle plošinovce hlavně o kooperaci hlavních postav. I zde nalezneme několik postav, přičemž každá má své vlastní unikátní schopnosti.

Budete ničit, posouvat, pálit a mnoho dalšího v této šílené továrně na roboty. Kromě toho vás jistě pobaví i samotné průpovídky robotů, které jsou velmi vtipné a pěkně dokreslují atmosféru hry.

Dustforce

dustforce

Netradiční plošinovka Dustforce vás na již první pohled zaujme svoji grafikou. Ale to je jenom začátek. Samotný děj hry je totiž vskutku originální – vašim úkolem je uklízet nepořádek. Musíte ho buď zamést, nebo vysát.

A to (překvapivě) není žádná sranda. I přes časté checkpointy je nutné se obrnit trpělivosti. A pokud patříte mezi ty, co všechno chtějí dohrat na 100%, tak u Dustforce se zblázníte.

Každou úroveň totiž budete muset nazpaměť. Navíc se musíte naučit, kdy se hodí která postava – k dispozici máte 4 velmi rozdílné postavy.

VVVVVV

vvvvvv

Jestli máte rádi retro, tak se vám jistě zalíbí tato plošinovka s podivným jménem od Terryho Cavanagha, který již vytvořil mnoho her. Zhostíte se role nebojácného velitele skupiny vědců, které se stane nehoda a rozdělí se.

Vašim úkolem je opět najít a sjednotit celý váš tým. VVVVVV navíc vyniká jedním zajímavých prvkem – nemůžete skákat. Místo toho můžete měnit gravitaci. A vzhledem k rozličným překážkám se to bude sakra hodit…

Cave Story+

cave story+

Cave Story+ je typickou 2D plošinovkou, který je mírně retro. Příběh této hry není nijak extra zajímavý – máte zachránit dívku a přitom mimo jiné zachránit celý svět. To celé dohání ale hratelnost.

Při svém putování mnoha levely narazíte na obrovské množství nepřátel. A i mnoho bossů. Hra přitom není frustrující – párkrát sice umřete, ale poté vám dojde, kde jste udělali chybu a posunete se dále.

Reus

reus

V této strategii si budete hrát na bohy. Vžijete se do obrů souše, vody a přírody a budete se starat o lidskou rasu. Musíte jim dodávat přírodní suroviny a celkově ty nejlepší podmínky.

Nicméně jak už to tak bývá, tak lidé jsou chamtivý, a vesnice budou mezi sebou (chtít) válčit. Nebo přestanou věřit v bohy a budou vás chtít zničit. Tomu musíte zabránit správnou správou a využíváním herních mechanismů.

Limbo

limbo

Jsou počítačové hry pouhou zábavou, nebo se dají považovat za umění? Nevíme jak u ostatních her, ale puzzle plošinovku Limbo lze s jistotou považovat za umělecké dílo. Unikátní atmosféra,  černobílá stylizace, ovládaní pomoci dvou tlačítek.

Hra vás neustále nutí řešit nějaké hádanky. A často budete umírat. Nicméně smrt zde není tak frustrující jako v jiných hrách – díky smrti se totiž často dozvíte, jak vyřešit danou hádanku.

Cthulhu Saves the World

cthulhu saves the world

V tomto parodickém RPG Cthulhu je hlavní postavou. A ne, není záporákem, jedná se o super kladou hlavní postavu. Jak je to možné? Neznámý kouzelník ho zbavil jeho síly. Aby ji opět získal, tak se musí stát pravým hrdinou.

Samotný děj napovídá, že se jedná o humornou hru. Tomu odpovídá i zbytek hry, který se snaží parodovat staré japonské RPG. Což se mu konec konců i daří. Takže se dočkáme typických náročných, tahových soubojů či slušných dialogů.

Mutant Mudds Deluxe

mutant mudds deluxe

Milovali jste 8-bit a 16-bit herní éru? V tom případě by se vám mohla líbit tato akční „12-bitová“ plošinovka. A stejně jako u 8-bitových her, i zde je velká náročnost a budete často umírat. Hlavní hrdina Max je sice jenom 2D človíčkem, ale má jednu speciální schopnost.

Dokáže se pohybovat v třetí dimenzi tím, že skáče mezi pozadím a popředím pomocí svého jetpacku. A má jediný úkol – zbavit svět hrozných mutantů. K tomu mu slouží vodní kanón, který používá jako svou zbraň

Lone Survivor

lone survivor

Žánrově vymezit hru Lone Survivor není žádná sranda. Jedná se totiž o mix horroru, hry o přežití, adventury, fyzické a psychologické simulace a skutečně interaktivního příběhu.

Hlavní postava přežila světovou epidemii. Přesto ale nemá vyhráno, protože stále není lehké přežít. Všude po světě se totiž objevují zombíci, a vy se jim musíte vyhýbat. Kromě toho musíte něco jíst, a to je docela problém.

Je pěkné, že máte konzervy, když nemáte otvírák. Ve tmě nemůžete nic dělat, protože nemáte baterku. Neustále vám bude něco chybět. A aby toho nebylo málo, tak vás k tomu budou trápit halucinace.

Element4l

element4l

Element4l je experimentální plošinovkou, která vyniká svoji hratelností a soundtrackem od MindTree. Ve hře Element4l, jak již název napovídá, budete ovládat 4 elementy, které se snaží společně vytvořit život.

Jsou zde přitom pouze 2 překážky – slunce a okolní příroda. A v čem je tato hra experimentální? Ve stále měnícím se prostředí. Budete muset přemýšlet logicky, a naučit se, kdy zmáčknout jaké tlačítko.

Bude to těžké, bude to vás stát hodně sil. Jde to přirovnat k první jízdě na kole. Ale to nevadí, protože ten herní zážitek za to prostě stojí.

Teslagrad

teslagrad

Teslagrad. Při tomto názvu si jistě vzpomenete na Nikolu Teslu, člověka, který proslul svými pokusy s elektrikou. A i v Teslagradu si budeme hrát s elektrikou, přesněji řečeno s elektromagnetismem.

Ten v této logické plošinovce nahrazuje kouzla. Některé věci se odpuzují, některé se přitahují. Na vás je zjistit, co jak funguje a využít to ke svému prospěchu. V kombinaci s unikátní atmosférou a častou nečekanou změnou prostředí se jedná o zážitek, který byste si neměli nechat ujít.

zdroj: blog.humblebundle.com

Komentáře

Nahoru