Humble Bundle: 6 hudebních her za 120Kč!

Tento týden byl, stejně jako každý týden, odhalen nový balíček The Humble Bundle. Pokud nevíte o co jde, tak jenom krátce osvětlím – jedná se o super výhodný balíček her, jehož koupi zároveň přispíváte na charitu!

Hry za libovolnou cenu (1 dolar pro Steam klíče):

  • Symphony
  • Sequence
  • BIT.TRIP RUNNER

Hry navíc při zaplacení 6 a více dolarů (120Kč)

  • Audiosurf
  • Beat Hazard Ultra
  • Retro/Grade

BIT.TRIP RUNNER

runner

Jedná se o retro skákačku se zajímavými herními prvky. V první řadě je třeba říci, že z vaši postavou nemůžete se pohybovat vlevo nebo vpravo – postava se pohybuje sama. Vy akorát s ní skáčete, krčíte se, kopete a pár dalších pohybů.

Je zde více než různých úrovní a každá z nich obsahuje vlastní hudební skladbu, která je perfektně synchronizována s vašimi skoky. Díky tomu je každá úroveň unikátní a rozhodně se nebudete nudit.

Symphony

symphony

Symphony je hudební shoot’ em up. Co to znamená? Jedná se o hudební střílečku, kde se objevují i RPG prvky. Úrovně si vytváříte „sami“ – tím, že si vybíráte písně co budou hrát. Čím rychlejší píseň, tím vyšší obtížnost.

To celé je okořeněné tím, že si budete moci vybírat mezi zbraněmi. Každá zbraň se trošku jinak ovládá a hodí se na trochu jiné nepřátele. Budete tedy muset experimentovat, což je jedině dobře.

Sequence

sequence

Rytmické hudební RPG. Sequence je asi jediná hra na světě, která patří do tohoto žánru. Příběh je zde nepříliš promyšlený a najdete zde mnoho klišé, ale o to ani moc nejde. Nejzajímavější jsou totiž souboje.

V nich musíte mačkat klávesy v určitém rytmu. Aby toho nebylo málo, tak musíte sledovat více částí obrazovky najednou a přemýšlet nad tím, kdy použijete jaké kouzlo.

Audiosurf

audiosurf

Audiosurf je asi ta nejznámější hudební indie hra na světě. Jedná se vlastně o takovou závodní hru, při které musíte i trochu přemýšlet. A rovněž si zde sami určujete úrovně – vždy se totiž trať generuje podle zvolené písničky.

Navíc se můžete srovnávat se svými přáteli pomocí online žebříčků. A a co vlastně získáváte body? Při projíždění trati zde jsou bloky různých barev. Když dáte k sobě 3 stejné barvy, tak zmizí a vám se přičtou barvy.

Beat Hazard Ultra

beat_hazard

Beat Hazard Ultra je arkádová vesmírná střílečka. Hratelnost stejně jako i u ostatních her je závislá na hráčem zvolené hudbě. Co písnička, to úplně jiná hra. Je zde vcelku slušné množství zajímavých nepřátel a bossů. Hrát můžete dokonce i po internetu se svými přáteli v kooperativní režimu.

Ovládání hry je vcelku jednoduché – pohyb ovládáte pomocí W, S, A, D a střílíte základními i speciálními zbraněmi pomocí myši. Navíc je zde skutečně unikátní grafické zpracování, které připomíná peklo.

Retro/Grade

Jedná se o vesmírnou střílečku, která se odehrává retrospektivně. Co to znamená? Obraz ubíhá zleva doprava, raketa nestřílí, ale pohlcuje své výstřely a skóre neroste, ale klesá. A na tomto stojí celá hra.

Musíte „chytat“ své vlastní střely a vyhýbám se těm nepřátelským. Vlny střel totiž přicházejí ve zvukových rytmech, takže pokud špatně vidíte, tak se můžete orientovat pomocí hudby. Beaty vám navíc radí, jaký manévr máte právě provést.

zdroj: blog.humblebundle.com

Komentáře

Nahoru