Dnes vyšlo 15 článků

Humanoidní robot Googlu právě zvládl chůzi po nerovném povrchu

Společnost Google pracuje na humanoidním robotu jménem Atlas, který nás ohromuje s každou přicházející aktualizací. V rámci poslední lekce se Atlas naučil chodit po nerovném povrchu. Přes sérii pokusů a omylů se inženýrům podařilo, aby se Atlas naučil chodit přes překážku, aniž by upadl.

Aby bylo dosaženo tohoto cíle, byly použita chodidla podobná těm lidským. Jakmile robot vstoupí na nerovný povrch, dokáže přesouvat svou váhu tak, aby nedošlo k převrhnutí. Ve své podstatě pracuje na stejném principu, jako to dělá člověk. Nicméně robot musí udělat tisíce bleskových výpočtů.

Neříkáme, že roboti se někdy dostanou do bodu sebeuvědomění, ale pokud se to stane, měli bychom se bát. Nyní, když už Atlas dokáže chodit po nerovném terénu, není nikdo z nás v bezpečí. Měli bychom si začít dělat únikový plán. Pro jistotu.

Zdroj: The Next Web

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru