HUMAI je startup s vizí porazit smrt

Společnost HUMAI provedla průzkum, na jehož základě zjistila propojení mezi lidskou interakcí a umělou inteligencí. Lidský mozek může být zmrazený a uchovaný bez poškození, aby se v budoucnosti mohl zakomponovat do robotické kostry. Cílem projektu zvaného „Atom a Eva“ je uchovat lidské vědomí a zmírnit strach ze smrti.

Moderní technologie zpracovává a využívá informace ze tří oblastí – bioniky, nanotechnologie a umělé inteligence. Vizí společnosti HUMAI je prošetřit dopodrobna veškeré detaily jednotlivých odvětví a najít způsob, jak převést lidské vědomí do základní struktury. Pakliže se obáváte předčasné smrti, můžete se přihlásit na kryoniku (zmrazení živých lidí). Jakmile bude technologie odzkoušená a funkční, budete probuzení opět k životu. Ve své podstatě se přihlásíte do programu nesmrtelnosti.

21295570986_dcfa4ab582_h

Porazí HUMAI smrt?

Společnost prozatím neuvedla žádné informace o tom, na kolik by zpětné probuzení k životu mělo stát. HUMAI si uvědomuje složitost celého procesu. Kamenem úrazu je najít vhodný způsob, jak zmrazený mozek uvést do provozu, aniž by došlo k poškození. V minulosti se nic podobného nepodařilo, dokonce ještě nebyl ani mozek transplantován.

Existuje případová studie zkoumající mladé děvče Michelle Funk, které v roce 1986 spadlo do zátoky. Přestože byla prohlášená za mrtvou, po několika hodinách oživování se probrala. Zázrak. Ve skutečnosti nebyla mrtvá, pouze upadla do hlubokého kómatu. Po 12 letech od úrazu se Michelle podrobila neurobiologickým testům, které prokázaly její problémy s motorickými schopnostmi. Přestože mozek nefungoval „pouze“ pár hodin, tělo nedokázalo fungovat na 100 %. A proto lidé zpochybňují, že nebude možné převést mozek do robotické struktury.

humai

Nový startup HUMAI tvoří tým 19 lidí.

Společnost HUMAI založil Josh Bocanegra. Nicméně nemá technologické zázemí a sám se prezentuje spíše za podnikatele. Tým společnosti HUMAI tvoří skupina 19 lidí, mezi nimiž jsou jak neurologové, tak i inženýři.

Zdroj / Foto: Interest Ingengineering

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru