Hudební platforma SoundCloud má finanční problémy, bude muset propouštět

Hudební platforma SoundCloud má finanční problémy, bude muset propouštět

SoundCloud se pomalu dostává do finančních potíží. Z důvodu nedostatku financí, musejí jeho zakladatelé propustit až 40% svých zaměstnanců.

SoundCloud je platforma pro streamování hudby. Největší popularitu měla v době svého vzniku 2008,  a následující 3 roky. Po té začala upadat. Jak je to možné? Je to způsobené hlavně tím, že vznikají stále nové a nové aplikace, které streamování hudby umožňují. Dnes je mnohem populárnější a mezi lidmi oblíbenější Spotify nebo Apple music.

Kamenem úrazu je pro firmu neschopnost donutit uživatele, aby za službu platili. Roční sazba za používání SoundCloud se pohybuje kolem 60 ti dolarů za jeden rok. Firma si ve svém rozkvětu zařídila kanceláře a sídla po celém světě. Nyní si nechá jen dvě a to v Berlíně a v New Yorku. Zbylé bude muset zavřít a zaměstnance propustit.

Ve finanční tísni byla firma SoundCloud už v roce 2015, kdy ztratila 58,1 milionu dolarů. Nejhorší je fakt, že za ty dva roky se mnoho nezměnilo.

19897570_10207156316106427_1506792929_o

Zakladatelé SoundCloud, Eric Wahlforss a Alex Ljung se poukoušeli společnost prodat. Mezi případnými kupci byl Twitter spolu s konkurencí Spotify. Nakonec oba od koupi odstoupili.

Investoři jako Universal, Sony a Warner music do SoundCloud investovali už 193 milionů dolarů. Na to, aby se společnost vzpamatovala to ale nestačí. Je třeba najít náhradní řešení a podnikat v menších číslech. SoundCloud si minulý rok vzali půjčku ve výši 70 milionů dolarů. Propouštění už je oficiální. Veřejně s tím vystoupil jeden ze zakladatelů, Eric Wahlforss

Zdroj, text/foto: rozhlas.cz

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru