Dnes vyšlo 15 článků

Huawei Watch od listopadu za 11 000 Kč

Pokud jste někdy měli v ruce Huawei Mate 7 nebo P8 či P8 Lite, možná si značku Huawei oprávněně spojujete s luxusem. A v luxusním duchu se nesou i jejich nové hodinky Huawei Watch. Oficiálně odhaleny byly včera v Berlíně a už známe i Českou cenu.

HWS_Elite_GOLD_CHOCO_Cam02_v003

Huawei Watch jsou první chytré hodinky od čínské společnosti Huawei. Stejně jako Moto 360 nebo LG G, běží na operačním systému od Googlu Android Wear. Zvládají zobrazovat Google Now, zprávy, emaily a hovory přímo z vašeho telefonu. Po softwarové stránce neumí nic jiného než ostatní Android hodinky, i když Huawei připravilo 40 různých vzhledů.

Design a hardware

Huawei Watch budou osmé hodinky s Android Wear, které dorazí na trh, ale v mnoha věcech jsou unikátní. Displej je chráněn safírovým sklem, které je těžší rozbít. 1,4 palcový AMOLED displej je kulatý, má rozlišení 400×400 pixelů. Kvalitnější rozlišení (vychází na nějakých 286 ppi) u jiných Android Wear hodinek nenajdete.

HWS_ACTIVE_RIGED_Cam1_v004

Uvnitř je 1,2 GHz čtyřjádrový procesor, 512MB paměrt RAM a 4GB vnitřní paměti pro hudbu a aplikace. Hodinky mají označení IP67, což znamená, že se s nimi můžete sprchovat, ale neměli byste  s nimi chodit do bazénu.

Na zadní straně je senzor srdečního tepu, k dispozici je také gyroskop, akcelerometr a barometr. Tohle všechno po celý den měří vaše kroky a zvládá rozlišit, jestli jdete, běžíte nebo šplháte po skalách.

HWS_CLASSIC_MESH_Cam4_v006

Huawei tvrdí, že 300 mAh baterie vydrží dva dny, což je sice lepší než Apple Watch, ale horší než například Pebble Time Steel, které vydrží asi týden. Plné dobití pak trvá hodinu a půl.

Velikost a varianty

Ciferník dosahuje průměru 42 mm, což je běžná velikost náramkových hodinek. K dispozici budou v různých barvách (růžové zlato, nerezová ocel, černá ocel) a s různými podobami ciferníků (luxusní varianta, business, pro ženy, moderní, simplistický).

HWS_CLASSIC_STICH_CAM-01-v002

22mm řemínek bude k dispozici z nerezové oceli, růžového zlata, černé oceli, hnědé a černé kůže. Lze je vyměnit i za klasické řemínky s 18mm očkem.

Displej:  1,4palcový AMOLED displej, rámeček 0,6 mm, rozlišení 400 x 400 pixelů a 286ppi, safírové sklíčko proti poškrábání
Tloušťka ciferníku: 11,3 mm
OS:  spolupracuje s Android 4.3 a vyšší, iOS8.2 a vyšší, podpora aktualizací OTA
Konektivita: Bluetooth 4.1 BLE, maximální dosah Bluetooth 10 m, WiFi
Pameť: 512 MB RAM + 4 GB Flash
Baterie: 300mAh, 1,5 dne výdrž (32 hodin activity a 8 hodin spánku), čas dobíjení 75 minut
Odolnost proti vodě: IP67
Senzory: gyroskop, akcelerometr, sensor srdeční činnosti (PPG), barometr
Funkce: oznámení (hovory, SMS zprávy, emaily, SNS, Google Hangout), hlasová interakce, Google now, mapy, sports and health, přehrávání hudby, aplikace z Google Play Store

Dostupnost a cena

Cena bude záležet na konkrétním modelu. Stříbrné s koženým páskem vás vyjdou na 10 899 Kč, zlaté s ocelovým náramkem dokonce na 21 799 Kč. Dostupnost jednotlivých modelů v ČR ještě není potvrzená, ale měly by se k nám dostat v listopadu.

Huawei včera představilo ještě jednu novinku. Známe cenu a dostupnost nového smartphonu Huawei Mate S.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru