Dnes vyšlo 1 článků

Huawei vyvíjí baterii pro telefony, která se nabije do čtvrt hodiny

Když se zamyslíte nad tím, co je největším problémem dnešních smartphonů, většina z vás pravděpodobně zmíní baterii. Výrobci se sice snaží integrovat baterky s vyšší kapacitou, ale je to pořád málo. Huawei se rozhodlo jít na to jinak. Nesnaží se o vyšší kapacitu, místo toho vsází na rychlé nabíjení.

Společnost Huawei oznámila, že ve Watt Lab (součást jejich výzkumného centra) se jim podařilo vyvinout lithium-iontovou baterii, která se nabíjí desetkrát rychleji než běžné baterie.

V níže uvedeném videu je jasně vidět rozdíl. Normální baterie se za dvě minuty nabije na pouhá 2 %, zatímco upravená baterka to zvládne na 68 %. Důležité je ale uvědomit si, že baterie v testu má kapacitu pouhých 600 mAh, což je o hodně méně než je standard u dnešních smartphonů, takže rozdíl ve skutečnosti nebude až tak obrovský. Ale bude velký.

Další demonstrace je mnohem zajímavější. Sice v ní není druhý mobil pro srovnání, ale je jasné, že tohle jen tak něco nepřekoná. Baterie o kapacitě 3000 mAh s novou technologií od Huawei se během pěti minut nabije na 48 %.

Podobnou technologii má Samsung

Samsung do svého modelu Galaxy S6 zabudoval technologii rychlého nabíjení. Tvrdí, že za deset minut můžete mobil nabít na čtyři hodiny používání, ale při testu se ukázalo, že za pět minut se Samsung nabije jen o 9 %. To je oproti technologii Huawei žalostně málo.

Kdy se budou baterie běžně používat?

Už se těšíte? Ultra rychlé nabíjení určitě zlepší náš život s mobilními telefony, ale objevily se názory, že rychlé nabíjení má škodlivý vliv na životnost baterie a může telefon přehřívat. Huawei tvrdí, že životnost baterie se rozhodně nesnižuje, ale o teplu nic neříká.

Baterie už podstoupila mnoho testů, ale neexistuje ani žádný přibližný odhad, kdy ji skutečně uvidíme v chytrých telefonech.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru