Huawei představil koncept Intelligent Phone a oznámil spolupráci s Amazon a Google

Richard Yu, CEO společnosti Huawei, představil na veletrhu CES 2017 v Las Vegas koncept Intelligent Phone, který se stává součástí nastávající mobilní éry. Zároveň Richard Yu oznámil spolupráci s velikány Amazon a Google a promluvil o uvedení modelu Huawei Mate 9 na americký trh.

Huawei Mate 9 Pro a Mate 9 Porsche design budou kompatibilní s VR Google Daydream a budou disponovat aplikacemi Amazon Alexa pro ovládání hlasem. V posledních pěti letech se společnost Huawei stala v globálním měřítku třetím největším výrobcem chytrých telefonů. Jejími základními pilíři jsou vášeň, kolektivní moudrost a významné inovace.

Richard-Yu

V roce 2016 společnost prodala na 139 milionů chytrých telefonů a její meziroční nárůst byl 29 %. Výzkumná agentura IPSOS uvedla, že vzrostlo povědomí o značce ze 76 % na 81 %. V posledních 10 letech výrobce smartphonů investoval do výzkumu a vývoje 38 miliard dolarů, přičemž například v Německu otevřel nedávno nové inovační centrum Max Berek Innovation Lab sloužící k prohloubení strategického partnerství s firmou Leica.

Huawei respektuje současné trendy, a tak zavádí nové pojetí mobilního telefonu v takzvaný Intelligent Phone. Richard Yu popsal přicházející éru, kdy počítače otevřely dveře k informacím, internet umožnil tyto informace sdílet a je všechno propojeno. Tento stav CEO společnosti nazval inteligentním světem, ve kterém zařízení neustále sdružuje data z okolí.

Mate-9_Amazon-Alexa

V tomto inteligentním světě má své pevné místo umělá inteligence, která se stále častěji integruje do smartphonů. Tím vzniká Intelligent Phone řízený umělou inteligencí. A ten bude schopen předvídat vaše potřeby pomocí nových funkcí, které se přizpůsobí tomu, jak člověk myslí a co cítí.

 „V současné době se lidé spojují s digitálním světem pomocí svých smartphonů. Intelligent Phone ale bude něco víc. Bude rozšířením toho, čím jsme – nepostradatelnou součástí našich životů. Bude využívat umělé inteligence k přizpůsobení se našim potřebám. Pomůže nám v bezproblémové komunikaci mezi reálným a digitálním světem,“ dodal Richard Yu.

Huawei začal spolupracovat s inovativními společnostmi, jako jsou Amazon a Google. Od těchto spoluprací si slibuje rychlejší vývoj inovačních technologií.

Mate-9_Daydream

V neposlední řadě Richard Yu oznámil, že na americkém trhu bude dostupný Huawei Mate 9, tedy první smartphone Huawei s interaktivní aplikací Amazon Alexa reagující na hlas.

 „Díky Amazon Alexa v Huawei Mate 9 mohou zákazníci snadno řešit každodenní povinnosti třeba na cestách – pouze pomocí hlasu. Mohou například ovládat své chytré domácnosti, kontrolovat novinky, objednávat služby jako je Uber,“ uvedl při představení Huawei Mate 9 s aplikací Amazon Alexa Steve Rabuchin, vicepresident Amazon Alexa.

Zdroj: Tisková zpráva

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru