Huawei předběhlo Apple, nový Mate S má technologii Force Touch

Společnost Huawei včera v Berlíně představila novou vlajkovou loď z řady Mate. Tentokrát nese označení Huawei Mate S a kromě prémiového vzhledu se chlubí hlavně novo dotykovou technologií. Dokonce se říká, že předběhl Apple. Pět a půl palcový Mate S totiž přináší technologii Force Touch, kterou jsme poprvé viděli u Apple Watch.

Huawei Mate S_Colors

Přestože není tak velký jako Mate 7, který jsme recenzovali a moc se nám líbil, přichází s dostatečně velkým 5,5 palcovým FullHD AMOLED displejem. Pohání ho čtyřjádrový HiSilicon Kirin 935 a 3GB paměti RAM. Na trhu bude několik verzí s 32GB, 64GB nebo 128GB paměti, přesto nechybí slot pro microSD kartu do 128 GB. Trochu překvapuje kapacita baterie, která je se svými 2700 mAh docela malá, nicméně Huawei tvrdí, že vám celý den vydrží.

„Při návrhu Huawei Mate S bylo našim cílem vyvinout chytrý telefon poskytující uživatelům velmi personalizovaný zážitek,“ uvedl Richard Yu, CEO Huawei Consumer BG. „Huawei Mate S je založený na poznatcích, jež jsme nashromáždili v oblasti lidské interakce. Nejpozoruhodnější je, že dotyk (hmat) je pro nás tím nejpřirozenějším smyslem, díky němuž poznáváme svět. Huawei Mate S naprosto redefinuje dotykové ovládání smartphonů. Prolamujeme konvenční ovládání dotykových displejů a ustanovujeme nové standardy komunikace mezi člověkem a přístrojem.“

Pro fotografy dodáme, že Mate S má 13 megapixelový zadní fotoaparát s optickým stabilizátorem obrazu, RGBW snímačem a duálními color-temp LED diodami pro blesk. Přední 8 megapixelový fotoaparát má vlastní přisvětlení. Prostředí fotoaparátu vypadá docela profesionálně, lze nastavovat ISO, vyvážení bílé, expozici apod.

Huawei Mate S_Side

Huawei přidalo také 2.5D „plovoucí“ displej a hladce zaoblené hrany. Nechybí čtečka otisků prstů, která se nachází na zadní straně smartphonu. Oproti čtečce na Mate 7 je rychlejší a lze ji používat na vymazání nepřečtených oznámení, náhled obrázků a přijímání telefonních hovorů.

Huawei Mate S_Fingerprint

Zabudována je funkce „Knuckle Sense 2.0“. Objevila se už v Huawei P8 a umožňuje rychle uskutečňovat různé akce založené na poklepáním kloubem. Například když kloubem nakreslíte písmeno C, aktivujete fotoaparát, poklepáním se začne zaznamenávat videosnímek displeje.

Huawei Mate S_Knuckle

Force Touch

Velkou novinkou je funkce Force Touch, která je schopná rozpoznávat, jak moc na displej přitlačíte. Poprvé ji představil Apple u svých hodinek, ale s integrací do mobilních telefonů jej Huawei předběhlo. Mate S tedy můžete použít i jako váhu – pozná, jaký tlak na něj působí. Praktické využití si představte například při přibližování fotografií. Když stlačíte větší silou, fotografie se přiblíží více.

Huawei Mate S_Screenshot

Nicméně Force Touch nebude zahrnut v každém modelu Mate S. Týká se jen prémiové verze se 128 GB paměti.

Rozměry: 149,8 x 75,3 x 7,2 mm; 156 g
Displej: 5,5“, AMOLED, ONCELL, FullHD
Chipset: Hisilicon Kirin 935, Quad 2,2 GHz + Quad 1,5 GHz, GPU: MALI 628 M 680M
RAM: 3 GB
Interní paměť: v ČR pouze 32 GB + paměťová karta MicroSD do 128 GB, jinde i 32GB, 64GB nebo 128GB
Fotoaparát: 13MP, AF, BSI, F2.0, Dual color-temp LED light
Přední kamera: 8MP, FF, BSI, F2.4, LED soft light
Baterie: 2720 mAh

Cena a dostupnost

V České republice bude Huawei Mate S dostupný v 32GB verzi od listopadu v barvách grey (šedá) a champagne (výrobcem nazývaná jako stříbřitě zlatá). Cenovka se zastavila na 17 590 Kč.

Huawei Mate S_Flat
Huawei včera představilo ještě jednu novinku. Známe cenu a dostupnost jejich chytrých hodinek Huawei Watch.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru