Dnes vyšlo 15 článků

Huawei P40: Sympatický a výkonný pomocník, který překvapí svou sestavou fotoaparátů

Dnes bych chtěl představit několik produktů od společnosti Huawei.

Jako první jsem si vybral mobilní telefon. Dlouho jsem hledal nějaké zařízení, které je za dostupnou cenu, ale jeho výbava by mi nahradila drahé a velké profesionální fotoaparáty. Jelikož hodně cestuji, tak je pro mě takovéto zařízení ideální, protože se mi vše důležité vejde do jedné malé krabičky a zároveň do kapsy. Nemusím si proto dělat starosti s objemnou technikou, která je na profesionální fotografování nezbytná.

Pořízení nového mobilního telefonu, který bude výkonný a transparentní, dnes zpravidla znamená že za takový mobil byste vynaložili částku značně přesahující 20 tisíc korun, což už může, pro mnohé lidi s průměrnou mzdou, být jednoduše moc. Výrobci se přizpůsobují a snaží se tak na tuto skupinu lidí cílit a dopřát jim nějakou zlatou střední cestu. K vlajkovým lodím vždy doplní nějaké vedlejší modely, mezi kterými lidé mohou najít a zvolit i levnější variantu. Huawei P40 je ideálním příkladem, který jsem zmiňoval výše. Je to zařízení se špičkovým procesorem, kvalitní sestavou fotoaparátů a vynikajícím OLED displejem o velikosti 6,1 palce. Cena je aktuálně na 13 tisících korunách.

U P40 si hned všimnete dvou unikátních prvků, podle kterých mobil poznáte. Jako první vás zaujme modul fotoaparátů na zadní straně zařízení. Vzhledově je to celkem vydařený kousek, působí moderně, ostře a působí, že telefon bude fotografická špička. Dojem ze zadní strany ve mně evokuje velmi kladné pocity a líbí se mi. Huawei je synonymem lesklého skleněného povrchu a příjemně vyjímajících se barevných odlesků.

Zadní strana telefonu je na okrajích zlehka zaoblena, telefon ideálně padne do ruky a tím i zesiluje jistotu úchopu a bezpečnost při manipulaci. Na okrajích telefonu se lze prsty dobře zapřít. Telefon je vcelku tenký a hmotnost 175 gramů je také akurátní.

Zpracování je pěkné, telefon nepůsobí lacině. Líbí se mi zpracování postranních tlačítek.

OLED displej je kvalitní a na 6,1palcové úhlopříčce pracuje s rozlišením Full HD+. Zvláště pak musím vypíchnout čitelnost z různých úhlů. Displej disponuje optickou čtečkou otisků prstů anebo můžete pro odemčení využít rozpoznání obličeje. Gorilla Glass a fólie od výrobce je zárukou, že se občasného hrubšího zacházení nemusíte bát.

Kapacita baterie Huaweie P40 je 3 800 mAh, což je více než dostačující. Bez problémů zařízení výdrží v provozu celý den.

Telefon vás nezklame ani u náročnějších aplikací. Vnitřní 128GB paměť je rozšiřitelná až na 256 GB paměťovou kartu typu nano SD.

Hlavní fotoaparát má 50 megapixelů a optickou stabilizaci obrazu. Pořízené fotografie vypadají velice solidně, jsou dostatečně detailní, mají ostrost a velmi pěkné barvy. Zhoršené světelné podmínky nejsou pro toto zařízení žádný problém. Druhý fotoaparát je 8 megapixelový teleobjektiv. Jako poslední je zde 16megapixelový ultraširokoúhlý objektiv. O selfie se postará přední 32megapixelový fotoaparát. Zpomalené záběry, časosběr nebo focení ve vysokém rozlišení, tedy v 50 Mpx – to vše vám Huawei P40 nabídne.

Huawei P40 je za mě velmi dostupné a výkon je vůči ceně zlatá cesta. OLED displej, špičkové fotoaparáty i výkonný hardware. Vzhled je podle mého názoru také dobře a stylově zpracovaný.

Za mě tedy jednoznačně spolehlivé zařízení na každý den.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru