Dnes vyšlo 15 článků

Huawei Mate 40 PRO: Netradiční design, nadupaný hardware a profesionální fotografie

Na Huawei Mate 40 Pro jsem se opravdu těšil. Stylová zadní strana vás zaujme hned na první pohled. A tou je nově kruhová oblast fotoaparátů. Mně osobně se toto líbí nejen vzhledově, ale i z praktického důvodu a tou je stabilita na rovném povrchu. Zařízení se totiž „nehoupe“. Stříbrná povrchová úprava vrhá odlesky všech barev. To telefonu dodává moderní vzhled.

Telefon je distribuován v běžné krabičce, která odpovídá stylu Huawei. Nepřekvapí ani svým obsahem. Přibalený 66W nabíjecí adaptér odpovídá maximálnímu příkonu telefonu. V krabičce jsou i drátová sluchátka a napájecí kabel.

Displej je zaoblený. Poměrně velké zaoblení přináší jisté výhody. U aplikací si však lze nastavit, jestli chcete, aby se obsah roztáhl po celé ploše, nebo jen na nezaoblenou část. USB-C je umístěno na spodní straně. Certifikace IP68 značí zvýšenou odolnost proti prachu i vodě.

Huawei se řadí k inovátorské špičce. Jako první představil reverzní bezdrátové nabíjení nebo reproduktor ukrytý v konektoru USB-C.

Displej OLED o velikosti 6,76palce má krásné, příjemné a pestré barvy. Nikoho asi nepřekvapí, že čtečka na otisk prstu je již zabudována v displeji. Druhou možností odemknutí displeje je přes sken obličeje. Telefon lze také ovládat určitými gesty, které přední kamera snímá.

Huawei Mate 40 PRO se pyšní opravdu nabytými reproduktory.

Jako příjemné atributy vidím i 8 GB operační paměť a 256 GB vnitřního úložiště. Pokud byste úložiště chtěli rozšířit, poslouží k tomu nano SD karta anebo online úložiště. Baterie s kapacitou 4 400 mAh by vám při průměrném používání měla vystačit na 1-2 dny. Rád bych také zmínil podporu sítě 5G.

Hlavní fotoaparát poskytuje 50 megapixelů. Ve tmě si telefon dokáže poradit i s tmavými záběry. Dále zařízení disponuje ultraširokým objektivem a 12Mpx pětinásobným teleobjektivem.

Huawei Mate 40 Pro je nadstandardně vybavený chytrý telefon, který nezklame kvalitním displejem, vynikajícími reproduktory nebo neskutečně nabušeným procesorem. Fotoaparáty patří mezi nejlepší na trhu, a to vše podtrhuje moderní design. Doplnil bych také, že zařízení disponuje infraportem, který můžete využít na ovládání televize, klimatizace, projektoru a dalších zařízení.

Po stránce softwaru se tento model musí vypořádat s nedostupností služeb a aplikací od Googlu, byť je jeho prostředí postaveno na operačním systému Androidu.

Všechny parametry pohromadě:

Android 10 / EMUI 11
6.76″ 90Hz OLED displej s rozlišením 1344 x 2772 px (456 ppi)
čipset Kirin 9000 5G
fotoaparáty
50 MPx, f/1.9, 23 mm hlavní, 1/1.28″, 1.22µm, omnidirectional PDAF, Laser AF (bez OIS)
12 MPx, f/3.4, 125 mm periskopický / telefoto, PDAF, OIS, 5x optický zoom
20 MPx, f/1.8, 18 mm ultraširoký, PDAF
přední 13 MP, f/2.4, 18 mm ultraširoký + TOF 3D
paměti 8/256 GB
baterie s kapacitou 4400 mAh (66W drátové, 50W bezdrátové a 5W reverzní nabíjení)
Bluetooth 5.2, NFC, IP68, bez Google služeb
rozměry 162.9 x 75.5 x 9.1 mm a hmotnost 212 g

Pokud hledáte chytrý telefon se vynikajícím fotoaparátem, extra rychlým nabíjením anebo výkonným procesorem, tak je tento model právě pro vás. Huawei Mate 40 Pro je skvěle vybavené zařízení.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru