Huawei klamal spotřebitele: prezentoval se fotkami ze zrcadlovky

Huawei klamal spotřebitele: prezentoval se fotkami ze zrcadlovky

Telefony společnosti Huawei byly v posledních několika letech velmi populární kvůli svým fotoaparátům u prémiových smartphonů. V soutěži, která má světu ukázat, jak dokonale vypadají fotografie pořízené z Huawei smarphonu, byly použity fotky ze zrcadlovky. Huawei se za nepřesnost omluvil a svědl to na administrativní chybu v redakčním systému. 

Snímek obrazovky 2020-04-23 v 15.06.26

Huawei nedávno zahájila ceny „Next-Image Awards 2020“, něco podobného populární soutěži „Shot on iPhone“, kterou pravidelně pořádá Apple. Několik fotografií v soutěži bylo oficiálně vyfoceno smarphonem Huawei, ale nebylo tomu tak. Fotografie byly vyfoceny profesionální zrcadlovkou. Jeden z fotografů si toho všiml a nahlásil Huawei jako firmu používajíc klamnou reklamu. Zjistilo se, že fotografii pořídil fotoaparát Nikon D850 DSLR.

Huawei se za své chování omluvil. Reklamu označil jako pouhou administrativní chybu. Fotografie, prý byly zkrátka „špatně označeny“ a měly být jednoduše „pořízeny z komunitní galerie Next-Image“, což umožňuje publikovat fotografie pořízené jakýmkoli zařízením. Zda byla fotografie skutečně v galerii Huawei a byla použita se svolením fotografa, stále není známo. I přes toto omluvu to stále nevysvětluje, proč by Huawei použil fotografie pořízené pomocí jiného vybavení k propagaci v soutěži o nejlepší fotoaparát smartphonu.

Snímek obrazovky 2020-04-23 v 15.05.29

Oficiální vyjádření Huawei:

V nedávno nahraném propagačním videu Huawei NEXT-IMAGE jsme představili 30 různých prací profesionálních fotografů, abychom povzbudili uživatele zařízení ke sdílení své vlastní práce na sociálních sítích. Chybně jsme označili jednu z představených prací. Od toho okamžiku jsme tento obrázek z videa odstranili. Omlouváme se za tuto politováníhodnou chybu. Náš redakční proces zlepšíme, abychom zabránili podobným incidentům v budoucnosti.

 

Zdroj, foto: slashgear.com 

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru