Dnes vyšlo 15 článků

Huawei investuje do 5G sítě. Jaké má plány?

Huawei investuje do 5G sítě. Jaké má plány?

Huawei má velké plány, dřívější priorita firmy, kterou byly smartphony, je na ústupu. Energii a pozornost věnují pracovníci Huawai do energetiky a chytrých měst.

Celosvětově známá a úspěšná firma Huawai chystá velké změny ve své výrobě, ale i v technologických funkcích. V rámci konference HAS 2018 společnost Huawai odtajnila své plány do bucoucna. Svoji pozornost zaměří především na telekomunikaci a budování chytrých měst, což je trend na vzestupu. Velkou prioritou je umělá inteligence, která se objevuje téměř ve všech výrobcích značky, zároveň jsou projené s 5G sítí. V oboru umělé inteligence je třeba být stále ve střehu a držet se pokroku. Své místo na trhnu je třeba si vydobýt. Huawai na tom rozhodně nešetří, za minulý rok investoval 89, 7 miliard čínských juanů, v přepočtu 291,2 miliardy korun, do výzkumu a vývoje. Trh se smartphony už není tak lukrativní, jako v předchozích letech, a proto se firma musí obrátit jiným směrem.

Budoucnost datové sítě 5G

Huawei má vytyčený cíl, který nese název Huawei Global Industry Vision 2025. Nyní připojení k síti není tak rozsáhle, jak se zdá. Čtyři miliardy lidí nemají přístup k internetu, pět miliard lidí nemá smartphone, ale v roce 2025 by se čísla měla změnit. Podle plánů by měla mít síť 80 % uživatelů se smartphonem. 40 % autmobilů by mělo mát také připojeno na síť. K vysokorychlostnímu připojení má dnes přístup pouze 40 % domácností, v roce 2025 by se měla procenta zvýšit na 75 %, přičemž bude 12 % domácností využívat chytré domácí roboty.

Proč by měl cloudové propojení pomocí umělé inteligence vyznačovat právě Huawei? Firma má své konkurenty, kterými je dvojice Amazon a Microsoft. Trumfem Huawei má být zavedení umělé inteligence na úřadech. Zkrátka všude, kde pracují lidí, dopouštějící se chyb, které nemohou být tolerovány. Výhodou má být dle firmy cloudové uložiště, které se nebude daty přetěžovat jako ta lokální.

S využitím 5G sítě se Huawei chystá nahradit slepeckou hůl a to helmou pro nevidomé. Helma bude nevidomého informovat o jeho okolí, aby se mohl bezpečně pohybovat. Huawei se také podílí na pokrytí čínských měst kamerovým systémem, což usnadňuje práci policejním složkám.

Zdroj, text/foto: theverge.com

Štítky: , ,

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru