Dnes vyšlo 15 článků

Huawei FreeBuds Pro: Opravdová střela mezi bezdrátovými sluchátky

Bezdrátová sluchátka v podání Huawei na trhu mají své neodmyslitelné místo. Huawei ovšem do svého portfolia bezdrátových sluchátek zařadil sluchátka, která disponují pořádným aktivním potlačením hluku. Model FreeBuds Pro má ambici stát se naprostou špičkou na trhu, která bude konkurovat všem ostatním.

Nabíjecí pouzdro sluchátek Huawei FreeBuds Pro má provedení v několika barevných variantách – šedá Silver Frost, černá Carbon Black a bílá Ceramic White. Samotná sluchátka jsou lehká a vyrobena z plastu.

Celkem tedy v balení najdeme: sluchátka, dobíjecí pouzdro, dobíjecí kabel a manuál.

Pokud zvolíte správnou velikost špuntů, které jsou součástí balení, tak vám budou perfektně sedět. Sluchátka jsou příjemná, netlačí a prakticky je ani necítíte.

Sluchátka disponují 11mm měniči a k zařízení je připojíte přes Bluetooth, který podporuje například připojení ke dvěma zařízením najednou. Tojice mikrofonů slouží pro lepší detekci hovorů, ale také detekují okolní hluk a mohou jej tak účinně potlačit. Senzor lícní kosti je další parametr, který zajistí lepší kvalitu hovoru. Sluchátka díky chytrému senzoru poznají, když je vyndáte z ucha.

Pouzdro je možné nabíjet pomocí USB-C, ale také můžete zvolit bezdrátovou variantu. O správné fungování ANC se stará procesor Kirin A1. Sluchátka jsou odolná proti vodě standardem IPX5.

Pro editaci potlačení hluku můžete využít aplikaci, kde si vše přizpůsobíte. Můžete si nastavit jeden ze tří přednastavených režimů. Huawei analyzuje okolní hluk a následně správně nastaví míru odhlučnění.

Sluchátka je možné ovládat pomocí dotyku – přijímaní/pokládání hovorů a přepínání/zastavování/spouštění skladeb, dlouhé zmáčknutí mění režimy ANC a hlazení ovlivňuje hlasitost přehrávání. To se provádí přejížděním prstu po boku nožiček sluchátek zespoda nahoru a naopak. Další ovládání se provádí stisknutím nožiček. Zde je potřeba použít dva prsty pro sevření přední a zadní strany.

Kapacita baterie, je v případě sluchátek 55 mAh. V pouzdře se skrývá baterie s kapacitou 580 mAh. To znamená, že vám vydrží na nějakých 4-7 hodin přehrávání. Po započtení pouzdra je výdrž až 30 hodin.

Abyste z Huawei FreeBuds Pro vyždímali maximum, tak je potřeba stáhnout si do telefonu aplikaci AI Life. Zvuk objektivně hodnotím jako skvělý, a tak je osobně mohu za sebe zařadit ke sluchátkům k aktuální špičce na trhu. Hrají bravůrně.

Ze sluchátek se na vás bude linou příjemný a čistý zvuk, který vychází vstříc basům, který ale pořád dobře vyvažuje středy a výšky. Basy jsou mohutné a plné. Výšky tvoří důležitou součást hudebního zážitku.

Telefonní hovory bych já za sebe hodnotil velmi kladně. Protějšek slyšíte více než dobře.

Bezdrátová sluchátka Huawei FreeBuds Pro na mě velmi pěkně zapůsobila a po několikatýdenním testování mohu s úsměvem na tváři prohlásit, že jsou opravdu tím, za co je výrobce udává a co spotřebitel chce. Mají zajímavý design, což se mi líbí. Na netradiční ovládání se dá rychle zvyknout. Několikrát jsem měl pocit, že tato malinká sluchátka zastanou bez problému i ta velká studiová. Vynikají také skvělou výdrží a přidružená aplikace Ai Life nabízí zajímavé pokročilé funkce.

Co se týče poměru cena a výkon, tak zde bych hledal konkurenta asi jen těžko. Dle mě jsou tato sluchátka volbou, pravděpodobně nejlepší, která k operačnímu systému Android můžete pořídit.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru