Dnes vyšlo 15 článků

Huawei Freebuds 4i: Nejlepší sluchátka s ANC pod 2 tisíce!

FreeBuds 4i designově a konstrukčně mají blízko k FreeBuds Pro. Oblé tvary samotných sluchátek i krabičky se mi opravdu líbí a těší mě, že s nimi Huawei šel na trh. Je i zde tlačítko na dobíjecím pozdře, které musíte chvilku podržet pro zapnutí párování. Jakmile to uděláte, sluchátka se okamžitě objeví na počítači či telefonu a do pár sekund posloucháte hudbu.

Konektivita je stále více a více žádaná. Párování je tu pomocí Bluetooth 5.2 bez jediného problému a téměř okamžité na všech platformách a operačních systémech. Jakmile už jste spárováni s více přístroji, tak přepínání mezi nimi je velmi jednoduché. Nemusíte vůbec vypínat a zapínat Bluetooth.

Obsah balení je standardní, kromě sluchátek v pouzdru se můžete těšit na dvojici náhradních špuntů a kabel USB-C–USB-A a návod. Sluchátka v pouzdru drží díky magnetům pevně, určitě nevypadnou, ani pokud vám spadne na zem. Na spodní straně je USB-C pro nabíjení a také LED informující o stavu nabití pouzdra, pokud jej otevřete (červená, oranžová, zelená). Uvnitř pouzdra je další dioda, která informuje o stavu nabití sluchátek.

Například, když poslouchám na počítači a chci přejít na mobilní telefon, tak jen v mobilu klepnu na sluchátka a ihned poslouchám z mobilu. Chci zpět na počítač, tak jen kliknu v počítači na FreeBuds a jsem zase v okamžiku připojen. Je to jednoduché a spolehlivé, opravdu vás to nezklame.

Pomocí aplikace Al life můžete přepínat mezi režimy sluchátek přímo klepáním na špunty. V aplikaci uvidíte procenta nabití obou sluchátek a krabičky odděleně. Můžete přepínat mezi režimy nebo si upravit, co mají sluchátka udělat, když na ně klepnete nebo na nich podržíte prst.

Hluboké tóny, basy a výšky mi přišly velmi pěkné a hodně dobře vyvážené. Zvuk ze sluchátek je čistý. Podcasty a filmy zněly výborně a vše ještě umocňuje aktivní potlačení hluku.

Pokud zapnete aktivní potlačení hluku, tak má výdrž baterie sluchátek na 7,5 hodin. To jsou pěkná čísla.

Musím pochválit provedení senzorů, které stopnou přehrávání, když jedno sluchátko vyndáte z ucha a zase vše zapnou, když sluchátko vrátíte do ucha. Další pěkná a pohodlná funkce. A když už jsme u pohodlnosti, tak sluchátka jsem vydržel mít v uších i několik hodin a vůbec jsem o nich nevěděl. Opravdu se sluchátka Huawei FreeBuds 4i nosí příjemně i po delší dobu. Certifikát IPX4 na pot a déšť je spolehlivě před těmito elementy ochrání.

Sluchátka jsou lehká, jedno váží 5,5 gramů. Sluchátka jsou opatřena dvěma mikrofony a kapacitním čidlem k ovládání. To je na plochách sluchátek. Sama špuntová konstrukce nemusí vyhovovat všem.

Pokud hledáte univerzální bezdrátová sluchátka a zároveň nechcete příliš utrácet, Huawei Freebuds 4i jsou určitě zajímavou variantou a volbou. Nabídnou ANC, které v dané kategorii zdaleka není samozřejmostí. Výdrž na baterii je slušná.

Potěší také dotykové ovládání a odolnost vůči vodě. Mně osobně sluchátka velmi dobře sedla do ucha. Zároveň se s nimi výborně telefonuje a hudební přenos je pro běžný poslech zcela dostačující.

Za mě – proč ne. Já v tomto případě vidím naprosto férový kompromis a je to hodně muziky za málo peněz.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru