Dnes vyšlo 15 článků

Huawei bude spolupracovat s ČVUT a VŠB

Možná jste slyšeli, že se premiér ČR Bohuslav Sobotka nedávno vydal na návštěvu Číny. Pravděpodobně už jste ale neslyšeli, že jedním z míst, které navštívil, bylo výzkumné středisko společnosti Huawei v Šanghaji. Domluvil tam spolupráci s ČVUT v Praze a Technickou univerzitou v Ostravě.

Pan Sobotka se setkal s viceprezidentem Huawei Wang Shenglim a s regionálním ředitelem pro severovýchodní Evropu Lu Yongem. Seznámil se s nejnovějším vývojem Huawei, různými mobilními technologiemi, novými smartphony a jinými výrobky společnosti Huawei.

Při prohlídce řídící místnosti oddělení eLTE aplikací poznamenal, že si Huawei skvěle vede v oblasti řešení Smart Cities (chytrých měst) a Smart Goverments (chytré vlády) a tyto oblasti jsou důležité i pro ČR.

Premier-Bohuslav-Sobotka-v-Huawei

V Šanhgaji byla nakonec podepsána dvě memoranda – jedno se týkalo spolupráce s Katedrou telekomunikační techniky ČVUT v Praze a druhé Technické univerzity Ostrava. K podpisu významných dokumentů se sešli kromě premiéra Sobotky a viceprezidenta Huawei také velvyslankyně Číny v ČR paní Ma Keqing, prof. Boris Šimák z ČVUT, prof. Jaromír Gottvald z VŠB a výkonný ředitel Huawei Technologies pro Českou republiku Radoslaw Kedzia.

„Jsme svědky nové etapy orientace vaši vlády na ekonomický rozvoj a věříme v pozitivní vývoj České republiky v této oblasti. Ve vztahu k přáním vlády jsme připraveni dále s vámi aktivně komunikovat a spolupracovat, sdílet zkušenosti naší společnosti v oblasti informačních a komunikačních technologií a přispět tak k tomu, co bychom mohli nazvat ‚digitalní Českou republikou‘. Působením na lokální úrovni v ČR chceme dostát svému závazku být zodpovědnou společností a přispívat k ekonomickému rozvoji České republiky,“ popsal Wang Shengli.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru