Dnes vyšlo 1 článků

Huawei a ZTE mají být vyloučeny z amerického trhu

Čínské společnosti Huawei Technologies a ZTE Corp představují bezpečnostní hrozbu. Americká sněmovna reprezentantů navrhla, aby se americká rozvědka soustředila na činnost těchto společností. Končí tak 11 měsíců trvající šetření, které prokázalo, že za aktivitami Huawei a ZTE stojí čínská vláda a špionážní metody.

Huawei je druhým největším výrobcem routerů, přepínačů a dalších telekomunikačních zařízení po společnosti Ericsson ze Švédska. Společnost HTE je pátá na světě. Huawei pomocí veřejných nabídek proniká do státního sektoru a zjišťuje citlivé informace.

Mluvčí Huawei William Plummer odmítl tvrzení výboru s tím, že se jedná o nepodložená zjištění, která ignorují technickou a obchodní realitu a v důsledku nedbalosti hrozí ztráta pracovních míst a zhoršení inovace v USA. ZTE také vydala prohlášení, že se zprávou výboru nesouhlasí a že není pod vlivem čínské vlády. ZTE má v Hong Kongu na burze kótované akcie, které klesly až o 3,4 %. Není jasné, zda by zákaz činnosti vedl k omezení prodeje mobilních telefonů, protože obě společnosti dodávají zboží společnostem Verizon, Sprint a T-Mobile.

Komise v návrhu zprávy vyčítá, že obě společnosti nesplnily žádost výboru o dokumenty k rozptýlení jeho obav včetně podrobných informací o formálních vztazích nebo regulační interakce s čínskými úřady. Americké firmy by si měly najít jiné dodavatele, pokud jim záleží na udržení duševního vlastnictví, soukromí svých spotřebitelů a národní bezpečnosti USA, prohlásil předseda senátu Mike Rogers v neděli večer na programu CBS News.

Zdroj: News Yahoo

Komentáře

Nahoru