Dnes vyšlo 15 článků

HTC Flyer – výbavou propadák, ale přeci v něm něco je…

HTC Flyer – výbavou propadák, ale přeci v něm něco je…

Je tu středa a s ní tentokrát již čtvrté pokračování naší série článku o tabletech. V minulém díle jsme psali o “zakázaném” tabletu z dílen Samsungu. V dnešním článku se přesuneme do “sousedních” dílen společnosti High Tech Computer Corporation, konkrétně se zaměříme na model HTC Flyer.

Jedná se o zástupce menších tabletů na našem trhu a se svojí výbavou, jako je operační systém Android 2.3 (Gingerbread), jednojádrový procesor Snapdragon – byť taktován na výrazně vyšší frekvenci 1,5 GHz, se řadí spíše k předchozí generaci tabletů. Ostatní výrobci přišli již s tablety vybavenými tabletovou verzí Androidu 3.0 (Honeycomb) a dvoujádrovými procesory.

Podobně jako u jiných výrobců tabletů jsou v prodeji dvě verze. První, chudší verze nabízí vnitřní paměť o velikosti 16 GB s možností připojení k internetu pouze pomocí WiFi. Za to druhá, vybavenější verze, nabízí vnitřní paměť o velikosti 32 GB a pro připojení k internetu lze využít jak WiFi, tak i mobilní 3G sítě. Podobně jako u ostatních tabletů si však ani s tímto nezavoláte.

V malém těle, malý duch…

Po stránce vzhledu a kvality zpracování se tablet HTC Flyer řadí k těm lepším. Jeho robustně zpracovaná hliníková záda však možná mírně kazí použité bílé plastové prvky, které při dotyku mírně vržou a ne zcela doléhají. Logickým vysvětlením použití těchto prvků je zřejmě co nejlepší propustnost signálu. HTC Flyer patří mezi menší a lehčí tablety. Vejde se dokonce i do náprsní kapsy od saka, či zadní kapsy kalhot. Této kompaktnosti zajisté můžou využít např. novináři, politici manažeři, ale i studenti. Nevýhodou může být např. absence standardního USB konektoru, nebo např. HDMI.

Tablety mají zatím všeobecně jednu velkou slabinu, a to čitelnost displeje na venkovním světle. Vyjímku netvoří ani náš tablet. I přes velmi dobré technické parametry displeje je čitelnost displeje mizerná. HTC k tabletu dodává speciální dotykové pero – Magic Pen, které umožňuje pohodlné kreslení obrázků či zapisování poznámek. Využitelnost pera však mohla být vyšší.

I přes pár nedostatků se HTC Flyer řadí k těm lepším tabletům na našem trhu. Do konce roku má pak HTC uvolnit slibovanou aktualizaci operačního systému na Android 3.0 Honeycomb, která pozvedne úroveň tohoto tabletu ještě na vyšší úroveň. Pokud vás neodradí poněkud vyšší cena, tak s koupí tohoto zařízení jistě neprohloupíte.

Komentáře

Nahoru