Hrátky s Photoshopem a filmovými plakáty

V dnešní době se víc projevuje umění kreslit spíš na počítači, než na papíře. Pořádně ovládnout grafický nástroj, například Photoshop není žádný med. Britský umělec Jon Burgerman považuje tento svůj výtvor za originální tvorbu a to určitě právem. Jednoduchý nápad, který když dovedete k dokonalosti, tak vypadá opravdu skvěle. Stoupne si před plakát, na kterém někdo míří zbraní, nahodí zoufalou grimasu a na počítači potom dodělá krev a je mrtvý!

Burgerman je brit, který nyní žije v americkém New Yorku, ale svému koníčku se věnuje již pěknou řádku let. Jeho práce je známa po celém světě.

Jeho první fotografie s tímto nápadem byla pořízena v Soulu v Jižní Korei. Ať se na plakátech objevili hrdinové ze Smrtonosné pasti, nejnovějšího Hobbita nebo Hunger Games, Jon se nikdy ve Photoshopu neupravil tak, aby dostali na frak oni. Pokaždé to schytal on! Vlastně taky proto svoji tvorbu nazval head shots a ne třeba…brambora.

Umění ve Photoshopu

Všechny fotografie, které Jon pořídil a po té upravil ve Photoshopu do finální podoby, jakou uvidíte níže. Je to jednoduché, kreativní a dokážete si s tím vyhrát. Může to být hodně velká zábava.

1922224_

1922225_

1922226_1922227_1922228_1922229_ (1)

 

zdroj: www.blesk.cz

“You get in life what you have the courage to ask for" - Oprah Winfrey. That's all the matters.

Komentáře

Nahoru