Dnes vyšlo 15 článků

Hraním Minecraftu si vydělává 8 milionů měsíčně

Zní to skoro jako pohádka, že? Který z vášnivých hráčů by si něco takového nepřál. Malí kluci mají často podobné sny. Jak ovšem stárnou, postupně většinou pochopí, že takhle to v životě moc nefunguje. Ale najdou se i výjimky. Takže třeba se i vám může povést být úspěšným hráčem.

Zapomeňte na Justina Biebera, nejnovější hvězda YouTube je vysokoškolák z Portsmouthu, který se na plný úvazek věnuje hraní Minecraftu. Ano, třiadvacetiletý Joseph Garrett si vydělává na živobytí tím, že hraje Minecraft, natáčí to a videa nahrává na YouTube.

Jeho kanál má v současné době více než 2 miliony odběratelů, jeho videa získávají denně více než 5 milionů zhlédnutí a patří mezi 10 nejpopulárnějších YouTube kanálů na celém světě. Justin nebo One Direction se mohou jít zahrabat.

joseph-garrett-minecraft

Trvalo rok a půl, než se takhle vypracoval

Garrett začal hrát Minecraft a nahrávat videa před 18 měsíci. Když jeho kanál Stampylonghead dosáhl 10 000 odběratelů, vykašlal se na svou práci v místní hospodě a začal se hraní věnovat na plný úvazek. Dnes mu to jde tak dobře, že dostává v průměru 3000 zpráv denně. Hráči se ho v nich ptají, co mají dělat, aby byli jako on.

stampylonghead-youtube-channel

Peníze získává z reklam ze svých let’s playů. Denně totiž nahrává minimálně jedno dvacetiminutové video. Aby byla jeho videa ještě lepší, chystá se se svým kamarádem, který se ve videích občas také objevuje, koupit dokonce profesionální studio.

„Když jsem byl na univerzitě, začal jsem se věnovat tomu, co dělám teď – let’s playům. V podstatě jen hrajete a komentujete to, je to zábava. Když se videa stala známými, pokusil jsem se je zpeněžit. Celé se to začalo rozrůstat, a tak jsem teď tam, kde jsem.“

Jaký je Minecraft

Hra Minecraft byla vytvořena v roce 2009. Na začátku hry je hráč vtažen do virtuálního prakticky nekonečného světa. Pak může chodit po různých terénech, včetně hor, lesů a jeskyní. Může létat i ve vzduchu a dívat se na krajinu z ptačí perspektivy. Buduje města a obce a získává stále pokročilejší nástroje a materiály. Původně byla hra vytvořena pro PC, ale dnes existuje i pro Xbox 360 a pro mobily.

minecraft

„Jsem v top 10 YouTube kanálech se současnými 160 – 170 miliony zobrazení měsíčně. Je těžké si představit takové obrovské množství lidí, ale možná si to jednou uvědomím. Myslím, že mám tu nejlepší práci na světě.“

Garrett naznačil, že se chce do budoucna věnovat i „offline“ záležitostem. Vysvětluje, že i mimo YouTube je spousta možností, jak vydělat ještě více peněz. V offline světě by se ale zřejmě potřeboval zaměřit na širší publikum, protože jeho videa nejčastěji sledují děti ve věku 6 – 14 let.

Zdroje: DailyMail, Mirror, Express

Komentáře

Nahoru