Hráli spolu World of Warcraft, pak jeden z nich zabil 77 lidí a sleduje ho celý svět

Norsko je v médiích poslední dobou zmiňováno hlavně kvůli Andersovi Breivikovi, který v červenci 2011 spáchal teroristický útok, při němž zemřelo celkem 77 lidí.

Útoky není třeba více rozebírat. Média jich jsou plná a snad každý musel zaznamenat, co se vlastně stalo. Breivik teď stojí před soudem, kde například uvedl, že od války jsou jeho útoky vůbec nejpůsobivějšími a že trest na 21 let se mu zdá směšný.

Breivik však není jen atentátník, vrah a psychopat, ale zároveň i nižší velitel ze hry World of Warcraft, kterou dříve aktivně hrával. Jeho přezdívka zněla „Andersnordic“ a hru hrál po boku třiatřicetiletého Nora Runa. Informoval o tom web Dagblader.no.

Společně hru hráli v letech 2006 až 2007 a slavili v ní úspěchy. Hraním trávili i desítky hodin vkuse, což samozřejmě mělo vliv i na osobní vztahy hráčů, a v jejich spolku měli kolem 70 hráčů. Rune, který spolek řídil, uvedl, že s Breivikem a s dalšími spoluhráči komunikoval po Skypu.

Rune už měl potuchy, že Breivik je poněkud zvláštní. Neměl však tušení, že by mohl spáchat něco podobného. Ve hře zpracovával taktiku války, avšak v samotné komunikaci s lidmi prý moc zdatný nebyl a s lidmi neuměl moc dobře vycházet. Byl však velice přesný a elitářský.

Dnes je Rune šokován z toho, co se stalo a kdo za tím stál. Na dobu, kdy hrával World of Warcraft, nevzpomíná v příliš dobrém a dnes jí svůj čas už nevěnuje.

Zdroj: Dagbladet.no

Štítky: ,

V únoru 2010 ho coby studenta střední školy veřejnoprávní napadlo založit IT magazín. Našel si zajímavou doménu a začal budovat. Po roce mělo Objevit.cz denně stovky návštěvníků a stále jim předkládá více a více zajímavých článků z oblasti IT.

Komentáře

Nahoru