Hráli jste někdy World of tanks? Mateřská firma Wargaming otvírá centrálu v Praze

Hráli jste někdy World of tanks? Mateřská firma Wargaming otvírá centrálu v Praze

Počítačové hry jako World of tanks, World of Warplanes nebo Total war: Arena mají jedno společné:vyvinula je běloruská společnost Wargaming. Ta v současné době platí za jednoho z globálních vývojářů na trhu PC her, její hodnotu analytici odhadují na více než 1,5 miliardy dolarů (více než třicet miliard korun). Nedávno centrála Wargaming oznámila, že se chystá otevření nového vývojářského centra. A volba padla na českou metropoli.

 

Nové vývojové centrum, které bude v pražském Karlíně slavnostně zprovozněno tento týden, obsadí tým odborníků zaměřený na tzv. quality assurance (testování stávajících i nově vyvíjených her), analyzování aktuálního stavu hry a toho, jak je mezi hráči oblíbená (tzv. business inteligence) a vývoj nových technologií. Nebude se tedy jednat o pouhé obchodní zastoupení, ale jednu z klíčových inženýrských centrál.

Příležitost pro nové talenty

Tituly rumunské firmy, kterou vlastní jeden z nejbohatších Bělorusů Viktor Kislyi, se hrají výhradně online a z toho důvodu vyžadují masivní cloudové pozadí a složitou infrastrukturu. Od nových zaměstnanců se proto očekává vysoká profesionalita a bohaté zkušenosti. Wargaming v Praze otevřel celkem šestnáct pozic, z nichž osm (včetně pozice generálního manažera či HR manažera) již úspěšně obsadil, pro zbývající zatím hledá nové lidi. Mělo by se jednat o odborníky na QA i BI, vývojáře v C++, UX designéry, inženýry přes datové sklady či datové architekty.

Česká stopa ve World of Tanks

Důvod, proč si renomovaná firma zvolila za svůj nový cíl právě Českou republiku, není žádné tajemství. Již teď totiž Wargaming s tuzemskem pojí jedno významné pouto: vývoj její nejhranějšího titulu World of Tanks vede Čech Miloš Jeřábek. A jak se zdá, jedná se o člověka na svém místě. Jen za předloňský rok (2015) dokázala jediná hra vygenerovat tučný zisk přesahující půl miliardy dolarů a celosvětově je jí propadlo už více než 150 milionů milovníků bojových her.
Wargaming má po celém světě 16 poboček (působí například ve Spojených státech, Rusku nebo v Asii, přičemž centrála leží na středomořském Kypru) a zaměstnává na čtyři tisícovky lidí.

Miloš Jeřábek. Foto: Lidovky.cz

Zdroj: Lupa.cz

Po maturitě zamířila na Filosofickou fakultu UK a potom se vrhla do psaní. Přispívá na řadu webů i tištěných časopisů, věnuje se copywritingu a hraje si s češtinou. Taky miluje čtení, takže týdně přelouská tři čtyři romány. Když právě nedělá nic z toho, vypomáhá v prodejně ovoce a zeleniny nebo sportuje. Zajímá se o média, psychologii a historii obyčejných věcí. Je nekuřačka a abstinentka, miluje mrkev a nesnáší kmín.

Komentáře

Nahoru