Hračka „vhodná pro děti“ zpívá polský rap o kokainu

Hračka „vhodná pro děti“ zpívá polský rap o kokainu

Tváří se nevinně, ale pro děti je naprosto nevhodná – plyšový kaktus rapuje o kokainu. Rodiče, kteří přemýšlejí o koupi tohoto „chlupatého“ elektrického plyšového kaktusu, který tancuje a rapuje v polštině, by si možná měli dvakrát rozmyslet. Výrobce hraček tvrdí, že taneční kaktus může u dětí pomoci stimulovat představivost a kreativitu, zatímco další online web o dětských výrobcích jej popisuje jako dobré zařízení pro batolata.

Když však polská matka žijící v Tchaj-čungu nedávno navštívila se svou ratolestí tamější Carrefouru, zjistila, že kaktus ve skutečnosti rapuje celkem explicitní texty. Tato žena řekla o incidentu své přítelkyni Ele Sobczakové, další polské občance žijící v Tchaj-peji, a Sobczak informoval Taiwan News.

Matka uvedla, že texty opakovaně zmiňovaly kokain a naváděly k sebevraždě a to opakovaně. Matka z Tchaj-čung poznala píseň, kterou vytvořil polský rapper Cypis. Natočila video z rapujícího kaktusu a sdílela ho na polském online foru. 32 cm vysoká hračka je k dispozici také v jiných pobočkách Carrefour v Tchaj-peji a na online nákupních platformách, včetně Shopee, Ruten, Rakuten a dalších webech prodávajících dětské výrobky. Hračka je také k dispozici v zámoří na Amazonu. Píseň Gdzie jest biały węgorz od rappera, který si říká Cypis, se už před časem stala globálně populární na TikToku. Právě tam doprovázel její refrén krátká videa s animovanou létající krávou nebo kompilace ilustrující typicky východoevropskou estetiku.

Sobczak dodal: „samotná píseň je rozhodně nevhodná k přehrávání dětmi.“

Zdroj, foto: taiwannews.com

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru