Hráči World of Tanks pomáhají: Sbírka už přesáhla 50 000 korun

Ojedinělý projekt hráčů online hry World of Tanks sbírá vavříny. Internetoví tankisté byli schopni prostřednictví své sbírky vybrat už více než 50 000 korun. Tento chvályhodný počin by určitě neměl zůstat bez povšimnutí. Váleční veteráni tak mohou využít pomoci, která se jim od státu v dostatečné míře rozhodně nedostává.
Tank v bojiWorld of Tanks ve zkratce

Online hra World of Tanks se zaměřuje na tankové bitvy první světové války. Konkrétně se jedná o 1. československý armádní sbor na východní frontě a samostatnou Československou obrněnou brigádu na západní frontě. Hra v podstatě simuluje tehdejší situaci. Aktivních hráčů je údajně po celém světě až 75 milionů. Připočítat k tomu přitom můžeme i diváky, jichž je taktéž obrovské množství.
World of TanksKvalitnější život veteránů

Na válečné veterány se v současné době hodně zapomíná, čehož jsou si hráči této online hry vědomi. Na jednoho válečného veterána by mělo jít ze sbírky zhruba 10 až 15 000 korun. Jiří Vojáček, hráč známý pod přezdívkou Caramba 66 mluví i o tom, že se hráči dohodli s Českou obcí legionářskou na tom, že peníze poputují vzhledem k výši celkové částky více válečným veteránům.

Původně se uvažovalo o tom, že by finanční prostředky mohly být využity na lázeňské pobyty, nicméně s přihlédnutím k věku veteránů z 1. světové války dojde spíše na nakoupení pomůcek, jako jsou naslouchadla nebo lupy.

Úspěch sbírky překvapil mnohé

Vše vybraných peněz a s ní související celkový úspěch sbírky překvapil nejen samotné hráče a zástupce legionářské obce. Mile překvapen byl také Petr Hozlár. Ten pracuje jako vedoucí projektu Péče o válečné veterány Československé obce legionářské. Poznamenal, že rozhodně u takto mladých lidí nečekal zájem o podmínky válečných vysloužilců.

Tanky ve válceOhlas i v zahraničí

Zahraniční ohlasy na sebe také nedaly dlouho čekat. Hráči typu ClearEvil, Uanubis anebo CatfoodCZ či SilentStalker v komunitě něco znamenají a jejich konání ovlivní ostatní. Ostatně příkladem mohou být bitvy uživatele Akcido, který má na svém youtubovém kanálů přes 20 tisíc odběrů. Hráč Silent Stalker nabízí o hře i stránky v angličtině, takže byl schopen na sbírku nalákat i uživatelé z jiných zemí. Z USA přišlo například více než 10 000 korun.
Tank
Co na to samotní provozovatelé hry?

Provozovatelé hry Wolrd of Tanks, tedy Wargaming.net, se k celé problematice vyjádřili poněkud nepřesvědčivě. Propagátoři a autoři sbírky dle jejich slov nekontaktovali centrálu společnosti oficiální cestou. Osloven byl pouze správce tuzemského fóra o hře World of Tanks. Wargaming podporuje mnoho charitativních akcí. Aby došlo k dohodě, muselo by být dle slov tiskové mluvčí Marie Dezjhurkové, kontaktováno PR oddělení této společnosti. Podle Jiřího Vojáčka byl nakontaktován český komunitní tým, který mohl vše v sídle společnosti v Paříži zařídit.
I tato malá kaňka by ale neměla stát ve snaze získání co největšího množství peněz na dobrou věc.

Zdroj: https://canadianonlinegamers.com/2013/09/wargaming-overhauls-world-of-tanks-assistant/
        https://www.talismancoins.com/servlet/Detail?no=1817
        https://www.dailymail.co.uk/news/article-499496/How-British-tanks-deathtraps-mired-mud.html
        https://blogs.culture.gov.uk/main/2012/05/marking_the_first_world_wars_c.html

Zkušený učitel na základní škole, který se zajímá o vše možné i nemožné. Copywriter orientující se na různou tematiku. Spoluvlastník úspěšného webu www.inzahrada.cz a majitel webů www.nasdum.eu,www.nasezahrada.com,www.filmyprokazdeho.eu a dalších. Svými texty snad nikoho neunudím a budou se líbit...

Komentáře

Nahoru