Hráči Pokémon GO se zapojí do úklidu veřejných prostor

Hráči Pokémon GO se zapojí do úklidu veřejných prostor

Pokémon GO se stane na 48 hodin ekologickou iniciativou. Hráči budou čistit životní prostředí od nánosů odpadků a přitom budou moci využít zvláštní bonusy, které vývojáři Pokémon GO chystají ve spolupráci s organizacemi Mission Blue, Playmob a neziskovými organizacemi. Akce proběhne 22. dubna, kdy je datován Den země. 

Je to nějaký ten pátek, kdy se hra do smartphonů Pokémon GO, stala celosvětovým hitem, ale fanoušky si získává stále. Pokémon GO je vyjímečná tím, že její hráči musí chodit po městě i v přírodě. Za vidinou zisku nového přírůstku do pokemonské sbírky, hráči často vniknou na soukromý pozemek nebo riskují své životy v nepřístupné krajině. Každá věc má svá pro a proti. Jedno z pozitiv Pokémon GO se zrealizuje na Den země, který je datován na 22. dubna.

Hra byla vyvinuta studiem Niantic v Kalifornii. Niantic se domluvilo na spolupráci s japonským Nintendem a vznikla z toho veřejně prospěšná iniciativa s cílem pomoci životnímu prostředí. Chystaná akce je oficiálně nazvaná: Pokémon GO Earth Day Cleanup. Trvání akce je vyměřené na 48 hodin. Motivací k účasti budou netradiční bonusy, které budou k dispozici po celou dobu „cleanupu“. Bonusy budou ve formě poskytování znásobeného množství „stardusů“, což je krmivo pro travní, vodní a zemní pokémony.

DZ90vhNUMAAZfRe

Pokémon GO bude hráčům udělovat odměny za sbírání odpadků z veřejných prostranství. Aby se zajistila účinnost akce, všichni hráči se sejdou ve vybraných lokalitách a budou čistit životní prostředí společně. Připojit se mohou i dobrovolníci. Zatím se registrovalo 37 lokalit ve dvanácti zemích světa. Česká republika se doposud neregistrovala, ale stále je ještě čas. Registrace končí 18. dubna. Registrovat Českou republiku můžete i vy, jediné co musíte udělat, je vyplnění formuláře. Formulář odešlete a následně bude probíhat schvalování – Niantic vždy kontaktuje neziskové organizace ve vybrané lokalitě a pokusí se s nimi dohodnout na průběhu Dne země.

 Zdroj, text/foto: pokemongolive.com

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru