Hra „Pošli mě do nebe“ zamítnuta Applem – je to pro ně příliš silná káva

Možná se vám už váš nový smartphone znelíbil, možná to není přesně to, co jste čekali. Máte chuť mu dát pořádně za vyučenou? Pak není nic jednoduššího, než ho obrazně i doslova „poslat do nebíčka“. Nová hra pro smartphony spojuje virtuální a skutečnou realitu zcela novým způsobem.

Princip hry „Send me to Heaven“ je velmi jednoduchý: hra spočívá v tom, že svůj smartphone vymrštíte tak vysoko k obloze, jak je jen lidsky možné. Je vysoce pravděpodobné, že svůj chytrý telefon při této zábavě rozbijete na součástky – ale říkali jsme, že se jedná o nezvyklé spojení virtuální a skutečné reality.

Pro Apple je to trochu „drahá sranda“

Takovéto sadistické hrátky se zařízením, jehož cena obvykle přesahuje průměrný plat, se ovšem ani trochu nelíbila lidem v Applu, kteří hře znemožnili vstup do iOS App Storu. Své rozhodnutí Apple okomentoval prohlášením, ve kterém uvádí, že hra byla zamítnuta pro „podporou chování, které může mít za následek poškození uživatelova zařízení.“

Uživatelé Androidu, kteří touží poslat svůj mobil do nebe, ovšem nemusí zoufat. Hra je zdarma ke stažení na Google Play.

A jak hra vůbec funguje? Princip je celkem jednoduchý: vymrštíte svůj smartphone co nejvýše do vzduchu a aplikace bodově ohodnotí výšku, do které se dostal. Hra se posléze zvrhává v nelítostný závod mezi uživateli, kteří soupeří o nejvyšší skóre – to samozřejmě získá hráč, který svůj mobil vyhodí nejvýš. Nevím jak vám, ale vyhrát v téhle hře by se mi ani nechtělo.

Pokud vás hra zaujala, můžete ještě shlédnout hru v akci v tomto traileru:

Zdroj: https://goo.gl/SbSIoc

Komentáře

Nahoru